Spiriev Attila: előre aláírtuk volna ezt az eredményt

Baji Balázs és Márton Anita. Fotó: Igaz Bálint/MASZ

A sportág számára borzasztóan fontos, hogy a magyar csapat jól szerepelt a londoni atlétikai világbajnokságon, amelyen két érmet szerzett, s nyolcan végeztek a legjobb 16-ban – mondta Spiriev Attila, a Magyar Atlétikai Szövetség sportigazgatója az MTI-nek.

Összegzésében kiemelte, két dobogós helyezést elérni egy akkora országnak, mint Magyarország, már önmagában szép eredmény, ez negyedszer fordult elő a világbajnokságok történetében.

„Ha ehhez hozzávesszük, hogy az ezüst- és bronzérem mellé van egy hatodik helyünk is, ez olyan eredmény, amit előre aláírtunk volna” – nyilatkozott Spiriev Attila a vb zárónapján.

Hozzátette, összesen nyolcan végeztek a legjobb 16 között, s ilyenre is régen akadt példa.
„Onnan indultunk, hogy 2012-ben, amikor itt Londonban Pars Krisztián olimpiai bajnok lett, rajta kívül egy versenyzőnk sem került a 16-ba. A közönségnek érthetően az érem számít, de hogy mennyien jutnak a 16 közé, az mutatja igazán egy sportág erejét” – fogalmazott.

Kiemelte, extra teljesítmény is akadt Baji Balázs révén, az ő bronzérmének az értékét mutatja, hogy 110 méter gáton eddig mindössze 12 ország szerzett érmet világbajnokságon, Európából pedig csak hat.

Jelezte, a kalapácsvető Pars Krisztián és diszkoszvetésben az olimpiai ezüstérmes Kővágó Zoltán búcsúzott a selejtezőben, de hektikus felkészülésük miatt tőlük ezúttal nem lehetett jó eredményt várni. Ugyanakkor az öt utánpótláskorú atléta szépen helytállt, a gyalogló szakág számára pedig nagy áttörés volt a vb.

„Jó magyar csapat lesz Tokióra, de 2024-re is”

– szögezte le Spiriev Attila.

A 16 fős magyar csapatból a súlylökő Márton Anita ezüst-, Baji Balázs 110 m gáton bronzérmet nyert.

A gyalogló Helebrandt Máté 50 kilométeren országos csúccsal a hatodik helyen ért célba vasárnap, s ugyancsak magyar rekordot ért el a 20 kilométeren 12. Madarász Viktória.

A hétpróbázó Krizsán Xénia a kilencedik, a kalapácsvető Halász Bence a 11., Pars Krisztián a 14., a szintén kalapácsvető Gyurátz Réka pedig a 16. helyen végzett.