Sportágtörténelmet írt, mégsem Vanek Ákos az év triatlonosa

triatlon_Vanek Ákos, 440, Hajdu AnnaVanek Ákos idén megszerezte hazánk első triatlonos világbajnoki érmét, valamint először nyert Világkupa futamot a magyar férfiak közül. Ennek ellenére a szakmai bizottság nem őt tartotta az év legjobbjának.

A Magyar Triatlon Szövetség Szakmai Bizottsága előterjesztette és az Elnökség változatlan formában jóváhagyta a sportág Év sportolóit a különböző korosztályokban. A listának van egy meglepő és igencsak vitatható eleme. Hiányzik róla Vanek Ákos neve, aki az idén 25 éves magyar triatlonsport legkiemelkedőbb eredményeit érte el 2014-ben.

A Budaörsi Triatlon Klub versenyzője júliusban a hamburgi Mix-Váltó Világbajnokságon befutó emberként harmadik helyen célba érve oroszlánrészt vállalt Magyarország első érmének megszerzésében. Egy hónappal később ismét történelmi jelentőségű eredményt ért el. A Tiszaújvárosi Világkupán a magyar férfi triatlon első aranyérmét nyerte, valamint a verseny 18 éves történetének első magyar győztese lett.

Vanek Ákos sportszerűen nyilatkozott: „Elsősorban gratulálok Faldum Gábornak, aki megnyerte ezt a címet. Nagyon jó szezont zárt. Sajnálom, hogy idén nem én nyertem. De én a saját mércémnek akarok megfelelni.”

(Zsíros Mihály, fotó: Hajdu Anna)