Stieber Zoltán pontot érő gólt szerzett

Stieber Zoltán. Fotó: Kicker.de

A német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Bayern München féltucat gólt gurított Paderbornban, míg a Wolfsburg a Hertha BSC 2-1-es legyőzésével tartja a lépést a bajorokkal.

Vasárnap a Hamburger SV hazai pályán fogadta a Borussia Mönchengladbachot, a HSV számára nagyon fontos volt, hogy feledtesse a hazai közönséggel az egy hete Münchenben elszenvedett nyolcgólos vereséget. A hazaiaknál ezúttal a kezdőcsapatban kapott helyet a francia Mohamed Gouaida.

Az 5. percben a vendégek jutottak először gólhelyzetbe, a kapu előtt váratlanul feltűnt Patrick Herrmann a bal oldali kapufát találta telibe, Jaroslav Drobny megbabonázva állt a kapu közepén a gólvonalon.

A 20. percben a vendégek kapuja előtt a HSV védője Dennis Diekmeier került gólhelyzetbe, ám ellőtte a labdát a kapu előtt keresztben. A 25 éves játékos már több, mint 120 Bundesliga mérkőzésen lépett pályára, de még egyetlen gólt sem szerzett. A Hamburgers SV II-ben egyszer volt eredményes a Bundesliga II-ben, Diekmeier 2010-ben a Wolfsburg II ellen volt eredményes. Érdekesség, hogy a HSV II-ben akkor csapattársa volt a ma a Ferencvárosban játszó Nagy Dániel.

A 73. percben az egykor Zalaegerszegen játszó Artoms Rudnevs tette le a labdát Stieber Zoltánnak, aki 17 méterről, ballal tekert a jobb alsó sarokba (1-0).

A 91. percben Branimir Hrgota szerzett erőszakosan labdát a Hamburger SV térfelén, középre adása után Max Kruse egy remek csel után 15 méterről emelt Drobny kezébe. Két perccel később Kruse szögletét Branimir Hrgota nyolc méterről, a földre lefejelve juttatta a HSV hálójába (1-1). A 22 éves bosnyák származású svéd csatár legutóbb a Werder Bremen ellen volt eredményes, Hrgota decemberben az Európa Ligában a Zürich FC ellen duplázott.

Wolfsburgban két szövetségi kapitány volt jelen: a németeké Joachim Löw a lelátón tekintette meg a mérkőzést, míg Dárdai Pál a Hertha BSC kispadán ült. Azaz dehogy is ült, a magyar szövetségi kapitány le, föl futkározott az oldalvonal mentén…

A legutóbb a Bayer Leverkusen otthonában 5-4-re győzte Wolfsburg a berlini Herthát fogadta a forduló zárómérkőzésén.

A 10. percben Andre Schürrle tette a tovább a labdát Bas Dostnak, aki hét méterről rögtön a jobb alsó sarokba terelte a labdát (0-1). A holland csatár egy hete négy gólt szerzett a BayArénában, majd csütörtökön az Európa Ligában kettőt vágott a Sporting CP ellen.

A 30. percben a másik oldalon a svájci Valentin Stocker beadását Julian Schieber egy csukafejessel juttatta Diego Benaglio kapujába (1-1).

A 74. percben Luiz Gustavo távoli bombája a jobb kapufán csattant, Bas Dost eszmélt a leggyorsabban és a hálóba pofozta a kipattanó labdát (2-1).

A Paderbornban hat góllal győztes Bayern Münchenben duplázott Robert Lewandowski és Arjen Robben is.

Gelsenkirchenben az utolsó percben szerzett pontot a Werder Bremennek a 85. percben csereként beállt Sebastian Prödl, az osztrák hátvéd legutóbb a BayArénában mentett pontot a 85. percben szerzett találatával.

Bundesliga, 22. forduló:

VfL Wolfsburg-Hertha BSC 2-1 (1-1)
Gól: Bas Dost (10., 74.), ill. Julian Schieber (30.)

Hamburger SV-Borussia Mönchengladbach 1-1 (0-0)
Gól: Stieber Zoltán (73.), ill. Hrgota (90+3.)

Paderborn-Bayern München 0-6 (0-2)
Gól: Lewandowski (24., 37.), Robben (63., 11-es, 86.), Ribery (72.), Weiser (78.)
Kiállítva: Hartherz (62., Paderborn)

Schalke 04-Werder Bremen 1-1 (0-0)
Gól: Max Meyer (61.), ill. Prödl (90.)

Augsburg-Bayer Leverkusen 2-2 (0-1)
Gól: Caiuby (59.), M. Hitz (90.), ill. Drmic (8.), Reinartz (84.)