Stollár Fanny nyert a selejtező első fordulójában

Stollar_MiamiA párosban tavaly junior wimbledoni bajnok Stollár Fanny hétfőn továbbjutott a miami keménypályás tenisztorna selejtezőjének első fordulójából.

A világranglista 469. helyén álló, 17 éves magyar játékos – aki szabadkártyával indult a floridai viadalon – 42 perc elteltével 6:3, 3:0-ra vezetett a kvalifikációban kilencedik helyen kiemelt Polona Hercog (95.) ellen, amikor a szlovén teniszező feladta a mérkőzést.

Stollár Fanny: „Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült nyernem a Miami Open első fordulójában! Főleg azért, mert már nagyon vártam, hogy játszhassak ezen az 1000-es Masters tornán.”

Stollár a második fordulóban a francia Pauline Parmentier ellen lép pályára, aki az amerikai Alison Riske-t szetthátrányból fordítva győzte le. Parmentier tavaly Mexikóban 7:5, 6:4 arányban nyert Stollár ellen.

Babos Tímea párospartnere Jaroszlava Svedova a román Patricia Maria Tig ellen nyert, a kazah teniszezőnő következő ellenfele Kristyna Pliskova lesz.

A főtáblára – amelyen a világranglistán 49. Babos Tímea alanyi jogon ott van – három győzelemmel lehet feljutni a selejtezőből. A magyar teniszezőnő éppen a selejtezőből kap majd ellenfelet.

Az elitmezőny küzdelmei szerdán kezdődnek.