Stollár Fanny sérülés miatt feladta

Stollar_FannyStollár Fanny nyolc játék után feladta a lett Jelena Ostapenko elleni mérkőzését a 776 ezer dollár összdíjazású (224,5 millió forint) charlestoni női salakpályás tenisztorna csütörtöki nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 282. magyar játékos szerdán bravúros győzelmet aratott az őt 268 hellyel megelőző orosz Jelena Vesznyina felett, aki márciusban megnyerte az Indian Wells-i szupertornát.

Stollár, aki a selejtezőből jutott a főtáblára, a 16 között a rangsorban 66. Ostapenkóval találkozott. A 18 éves, párosban junior wimbledoni bajnok magyar játékos az első szettben nem igazán találta a ritmust, és bár első adogatójátékát megnyerte, a folytatásban Ostapenko dominált, és háromszor is elvette ellenfele szerváját.

A lett 4:1-es vezetésénél Stollár ápolást kért, a bal combját bekötötték, majd 6:1-re elveszítette a nyitó játszmát.

A második szettben egy játékon voltak túl a teniszezők, amikor Stollár jelezte, sérülése miatt nem tudja folytatni a játékot.

Volvo Car Open, Charleston

3. forduló

Shelby Rogers (amerikai) — Naomi Osaka (japán) 6:4, 6:2
Mirjana Lucic-Baroni (horvát, 11.) — Kiki Bertens (holland, 7.) 7:6(5), 6:4
Jelena Ostapenko (lett) — Stollár Fanny (magyar, Q) 6:1, 1:0-nál Stollár visszalépett
Caroline Wozniacki (dán, 5.) — Anastasia Rodionova (ausztrál) 6:3, 6:2
Anastasija Sevastova (lett, 8.) — Ons Jabeur (tunéziai, LL) 7:5, 7:6(6)
Laura Siegemund (német) — Lucia Safarova (cseh, 15.) 6:2, 6:3
Irina-Camelia Begu (román, 10.) — Samantha Stosur (ausztrál, 6.) 7:5, 6:3
Darija Kaszatkina (orosz) — Daria Gavrilova (ausztrál) 6:3, 4:6, 6:0