Stollár kikapott, Fucsovics elődöntős

Stollár Fanny szettelőnyről kapott ki a svájci Viktorija Golubictól az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjének első fordulójában. Fucsovics Márton simán jutott a négy közé Canberrában.

Stollár Fanny az első szettet még magabiztosan hozta a rangsorban 116., a kvalifikációban negyedik helyen kiemelt riválisa ellen, aki azonban a másodikban rövidítés után egyenlített, a harmadikban pedig mindössze egyetlen játékot veszített.

A selejtezőben még Piros Zsombor érdekelt, ő a második fordulóban az amerikai Bjorn Fratangelóval találkozik majd.

Az Australian Open hétfőn kezdődő főtáblás küzdelmeiben Fucsovics Márton és Babos Tímea alanyi jogon lesz érdekelt.

Ausztrál Open, selejtező, 1. forduló:

Viktorija Golubic (svájci, 4.)-Stollár Fanny 3:6, 7:6(5), 6:1

Fucsovics simán jutott a négy közé Canberrában

Fucsovics Márton bejutott a négy közé a 75 ezer dollár (19,4 millió forint) összdíjazású canberrai keménypályás challenger-tenisztornán.

A világranglistán 85. magyar játékos a csütörtöki negyeddöntőben a francia Hugo Grenier-vel (395.) találkozott, akit 1 óra 18 perc alatt győzött lett.

A hatodik helyen kiemelt Fucsovics a döntőbe jutásért az ugyancsak francia Maxime Janvier-vel (384.) játszik.

„Bár ma nem játszottam életem játékát, az utolsó labdamenetet én nyertem, ezzel már a holnapi elődöntőben vagyok” – nyilatkozta Facebook-oldalán a magyar teniszező. „Fizikailag minden rendben, ami jó visszajelzés az Open előtt, közben pedig megérkezett az edzőm, Sávolt Attila is, tehát együtt a csapat, és jöhetnek a nagyágyúk” – tette hozzá.

Fucsovics csütörtöki sikerével a 81. helyre lépett előre az úgynevezett élő világranglistán, az elődöntőbeli győzelem – jelen állás szerint – a 78., a torna megnyerése pedig a 73. helyezést jelentené a számára.

Canberra, negyeddöntő:

Fucsovics Márton (6.)-Hugo Grenier (francia) 6:4, 6:4
Maxime Janvier (francia)-Elliot Benchetrit (francia) 6:4, 6:2
Andreas Seppi (olasz, 7.)-Guillermo Garcia-Lopez (spanyol, 3.) 6:3, 6:4
Victor dom Estrella Burgos (spanyol, 5.)-Florian Mayer (német, 2.) 7:6(4), 0:6, 6:3