Stollárék elődöntősök

Stollár Fanny és az amerikai Varvara Lepchenko elődöntőbe jutott a luxembourgi női tenisztorna páros versenyében.

A magyar játékos és partnere az első játszmában 4:3-as vezetésnél vette el a másik páros adogatását, s simán kiszerválta a szettet.

A második felvonásban nyolc bréklabdát és három bréket láthatott a közönség, ezek kihasználásban a dél-amerikai kettős volt hatékonyabb, így 37 perc alatt egyenlített.

A döntő rövidítésben is bizonytalan volt mindkét duó a maga adogatásainál, végül Stollárék egy mérkőzéslabdát hárítva 1 óra 28 perc alatt diadalmaskodtak.

A magyar, amerikai kettős a legjobb négy között a Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava holland, fehérorosz kettős ellen lép pályára.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open

Páros, negyeddöntő:

Stollár Fanny, Varvara Lepchenko (magyar, amerikai)-Veronica Cepede Royg, Beatriz Haddad Maia (paraguayi, brazil) 6:3, 3:6, 12-10 – döntő rövidítés