Súlyos körmendi vereség a nyolcaddöntőben

Cameron Clark (23) és Jordan Loveridge (21). Fotó: fibaeurope.com

A Körmend hazai pályán huszonegy pontos vereséget szenvedett a Chalontól szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjében, a párharc első mérkőzésén.

A második csoportszakaszból 4/2-es győzelmi mérleggel nyolcaddöntőbe jutott körmendiek szombaton a Kecskemét hazai legyőzésével „melegítettek” az EK-mérkőzésre, ahol az 5/1-gyel továbbjutó Chalonnal kerültek szembe. A vendég csapat a második helyen áll a francia bajnokságban, míg az EK első csoportkörében egyszer legyőzte az Alba Fehérvárt, egyszer pedig kikapott tőle.

Az európai szövetség honlapján összesítette a nyolcaddöntős mezőny erőviszonyait, s ebben a vasiak az utolsó előtti, 15. helyet foglalták el, míg francia ellenfelük harmadik lett a rangsorban.

Az előjelek tehát nem sok jót ígértek Gasper Potocnik vezetőedző csapatának, a Chalon ennek megfelelően már az első negyedben magához ragadta a kezdeményezést, és több mint tízpontos előnyt szerzett (15-26). A második negyedben sokkal jobban játszott a Körmend, ennek köszönhetően szorossá tette a mérkőzést (37-39).

A második félidő első játékrésze kiegyenlített küzdelmet hozott, a negyedik negyed elejéig egyik csapat sem tudott jelentős különbséggel meglépni a másiktól. A vendég együttes ekkor rákapcsolt, a körmendiek viszont képtelenek voltak a gyűrűbe találni, így hamarosan több mint húsz pontos lett a különbség (60-81). A Chalon a folytatásban sem engedett ki, és nagy különbséggel győzött, gyakorlatilag eldöntve ezzel a továbbjutást.

A visszavágóra két hét múlva kerül sor Chalon-sur-Saone-ban.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Egis Körmend – Chalon 78-99 (15-26, 22-13, 23-27, 18-33)
Körmend: Parrish Petty 24/6, Csorvási 11, L. Smith 11/6, T. Allen 10, Ferencz 2. Csere: S. Gibbs 13/6, Horti 7/3.
Chalon: C. Clark 27/3, J. Roberson 26/21, L. Harris 14/12, J. N’Zeulie 7/3, M. Fall 6. Csere: E. Marshall 7, A. Bouteille 5/3, G. Pitard 3/3, W. Gantswa 2, A. Loum 2.
Legtöbb lepattanó: L. Smith 10, ill. J. N’Zeulie 8.
Legtöbb assziszt: P. Petty 6, ill. J. Roberson 7.