Súlyos vereséget szenvedett a címvédő

Súlyos, 32 pontos vereséget szenvedett Pécsen a címvédő Alba Fehérvár a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Körmenden az Egis nyerte a vasi rangadót.

Az első negyedet 26-6-ra,a másodikat 25-6-ra nyerte a PVSK, erre lehet mondani, hogy edzőmeccsnek is rossz volt… Soha nem fordult elő, hogy ilyen kevés pontot szerezzen egy félidőben a fehérvári kosárcsapat, ráadásul a védekezése sem működött, így szünetig minden eldőlt.

A kérdés az volt, tud-e a vereség arányán kozmetikázni a Dzunics-csapat, de a harmadik és negyedik negyedben sem lett szorosabb az állás. Igaz, ezekben már kevés pontot engedett ellenfelének az Alba, viszont támadásban továbbra sem ment semmi, egyedül Simpson tripláinak lehetett örülni. A sérülésből visszatérő hátvéd első meccsén 15/15-tel zárt, és bár továbbra is sok a sérült, legalább abban lehet reménykedni, hogy ő hozza majd, amiért igazolták.

A pécsi mérkőzés azonban így is a megmagyarázhatatlan kategória, főleg az első félidőben látott játék miatt. Az Alba négy meccs után három vereséggel áll a bajnokságban, miközben az európai kupában is húsz ponttal kapott ki-

Csirke Ferenc (PVSK): „Megcsinálták a fiúk amit a héten megbeszéltünk. Tudtuk, hogy az Alba sok gonddal küzd, nekünk jól sült el a zóna védekezésünk, amit négy éve nem alkalmaztunk. Az első félidőben eldőlt a mérkőzés, köszönhetően a jó dobószázalékunknak. Jól jött ez a győzelem, mert a folytatásban három mérkőzés jön idegenben.”

Dzunics Braniszlav (Alba): „Minden játékelemben sokkal jobb volt a Pécs. Nekünk át kell beszélnünk a mérkőzés tanulságait, mert sem a védekezésünk, sem a támadásunk nem működött ma.”

Férfi kosárlabda NB I, 5. forduló:

Pécsi VSK-VEOLIA – Alba Fehérvár 79-47 (26-6, 25-6, 16-15, 12-20)
PVSK: Budimir 19/15, Sarlija 17, Harazin 12, Supola 9/6, Durham 8, Dukity 8/6, Antóni 4, Simon K. 2.
Alba: Hill 7, Harris 7/3, Markovics 3, Filipovics 2, Keller Á. 2. Csere: Kovács Á. 2, Simpson 15/15, Macon 2, Keller I., Brbaklics 7/3.

Körmenden a hazaiak 15 ponttal nyerték meg az első vasi rangadót

Egy perc után Govens szerezte a meccs első találatát, magasembereket megszégyenítő centerjátékkal. Borisov triplájára Wright felelt. Pattanásig feszültek az idegek, sok hibával játszott mindkét csapat. Végig a Falco irányította az első negyedet, Perl kosara után, a kilencedik percben, 13-18-nál időt kért Potocnik. Az első negyedet is a szombathelyiek Eb-hőse zárta, egy tempóval (15-20).

Norfleet triplájával indult a második etap, majd Zsigeranovics tette fel közelről, máris tíz közte. Még csak egy perc telt el, de Perl ziccere után nem bírta tovább Potocnik, 15-27-nél időt kért. Sikerült felráznia csapatát, többször is tízen belülre kerültek a hazaiak, 30-34-nél Szekulovics lépett az asztal felé. Hiába. Touyo vezérletével teljesen ledolgozta hátrányát az MTE. Sőt, az utolsó percben Fanning kosara után már a vezetést is átvette. Váradit feldöntötték – a vendégek támadó faultot reklamáltak -, Fanning pedig ezzel mi sem törődve bevágott egy trojkát, 41-36-tal fordultak a csapatok.

A második játékrész elején Davis jelentkezett egy távolival, majd Tuoyo szerezte meg a tizedik pontját. Úgy tűnt, újra elkapja a fonalat a Szombathely, 55-48-nál Potocnik időt kért. Nem tartott sokáig, egyénieskedővé vált a vendégek játéka, a Körmend pedig élt a lehetőséggel, és kihasználta a megyei rivális hibáit. Wright 3+1-es akciót ért el, majd Davis kosara után, 63-48-nál időt kért a Falco. Váradi a hármasa után kért számon egy faultot, amiért technikait kapott. Szerencséjük is volt bőven a piros mezeseknek, még 0.4 másodperccel a vége előtt is kosarat tudtak szerezni Csorvási „pöcizésével”. 71-54-ről indult a záró felvonás.

Tuoyo triplája után húszra rúgott a differencia (76-55). Szekulovics a 34. percben, 80-58-nál megint időt kért. A végére sikerült kozmetikáznia az eredményen csapatának, de a lényeg már nem változott.

Gasper Potocnik, az Egis Körmend vezetőedzője: „Gratulálok a csapatomnak, a játékosoknak, a szakmai stábnak és a klubvezetésnek, azt hiszem, kijárt már nekik ez a gratuláció tőlem, és persze köszönjük a közönség támogatását, végig nagyot szurkoltak, sokat segítettek. A meccs elején voltak problémáink, változtattunk néhány dolgon, és utána már mi kontrolláltuk a meccset. Túl sok eladott labdánk volt, ez az egy negatívum. Gratulálok a Falcónak, hogy bejutott a FIBA-kupa csoportkörébe, sok sikert kívánok nekik a folytatásra. Mi már a Brüsszel elleni nemzetközi meccsre készülünk.”

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: „Gratulálok a körmendi csapatnak, ma este jobbak voltak. A meccs után az öltözőben már elmondtam, ez, amit ma védekezés címszó alatt műveltünk, az nem jó út. Tíz ponttal vezettünk, kontroll alatt tartottuk a meccset, aztán hirtelen megálltunk védekezésben, ezáltal visszajött a Körmend a meccsbe, és végül simán nyert. Nagyon-nagyon fáj nekem ez a mai védekezés, főleg az egy-egy elleni, rengeteg könnyű dobást ajándékoztunk a Körmendnek. Ha pedig véletlenül ki is hagyták a dobásokat, akkor utána leszedték a támadó lepattanót. Tizenkilenccel több lepattanót szereztek, ez a különbség sok. A végén kicsit kozmetikáztunk az eredményen, gratulálok még egyszer a Körmendnek, és sok sikert kívánok nekik az európai porondon.”

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 91-76 (15-20, 26-16, 30-18, 20-22)
Körmend: Wright 16/3, Hollins 15/6, Fanning 14/6, Tuoyo 19/3, Horti -. Csere: Csorvási 7, Ferencz 13/6, Davis 7/3, Halász -, Márton -.
Falco KC: Govens 8, Váradi 8/6, Perl 22/3, Borisov 18/12, Tóth N. 2. Csere: Zsigeranovics 2, Pustahvar 8/3, Norfleet 8/6.