Súlyos vereséggel rajtolt a Fehérvár AV19

AVS_VIC_20170908A Fehérvár AV19 9-1-re kikapott a vendég Vienna Capitalstól az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki nyitófordulójában. A házigazda székesfehérváriak egyetlen találatát Sárpátki Tamás szerezte az első harmadban.

Jarmo Tolvanen, a magyar jégkorong válogatott frissen kinevezett szövetségi kapitánya, a Fehérvár korábbi vezetőedzője dobta be a korongot a találkozó előtt, a szurkolók vastapsa mellett. Gilberté volt a mérkőzés első két lövése, előbb éles szögből tesztelte Lamoureux-t, majd közelről a blokk mentett a kapus elől. A 3. percben Sárpátkit látta szabálytalannak a Nikolic-Siegel bírópáros, így ideje korán emberhátrányba kerültek a hazaiak. Az emberelőnyt másfél perc után kihasználta a címvédő, egy nagy védés után a Rajnáról kipattanó korongot Sharp Macgregor kotorta be (0-1).

Fraser szabálytalansága után fehérvári fór következett, amit elképesztően jól játszottak meg Benoit Laporte tanítványai, a nyomás pedig góllá is érett, Sárpátki Tamás Reisz lövése után a vendég hálóőrön átcsorgó játékszert tuszkolta a be (1-1).

A 9. percben Rajna védett hatalmasat, vetődve ért a kaput megkerülve érkező bécsi elé. 3 perccel később viszont már ő is tehetetlen volt. Uotila ült a büntetőpadon, Riley Holzapfel maradt üresen a kapu torkában, a tavalyi szezon MVP-je pedig a vas alá emelt (1-2).

A finn bekket aztán ismét büntetéssel sújtották a játékvezetők, és bár a Capitals végig nyomott, sikerült kivédekezni a hátrányt. Két perccel a harmad vége előtt Erdély tette vissza korongot a kapu előtt érkező Musichoz, aki a kapuvasat találta telibe.

Klubertanz lövésével indult a második játékrész, majd Hartl tette próbára a magyar kapust. A másik oldalon Jyrkkiö a rövid felsőnél lepte volna meg Lamoureuxt, de ő is a helyén volt.

A 25. percben Vause passzolt Rafael Rotterhez, aki teljesen egyedül érkezve, közelről kapásból a ficakba lőtt (1-3). Próbált góllal válaszolni a Fehérvár AV19, de egy ellentámadás végén Pollastrone átadása után Holzapfel duplázott (1-4).

Tovább nehezítette a hazaiak helyzetét, hogy Kógernek gáncsolásért ki kellett ülnie a büntetőpadra. Ismét óriási nyomást gyakorolt a Vienna Rajna kapujára, ám remekül zárt a hálóőr, egy kilőtt korongra pedig Gilbert csapott volna le, de Lamoureux kivetődve tisztázott. Nissner-Grosslercher összjáték után kellett nyújtózkodnia Rajnának, majd Jyrkkiö bottal akasztásért bűnhődött. Ryan McKiernan révén ezt a fórt is gólra váltották az osztrákok. A védő a bedobókör széléig lopózott, és a takarástól semmit nem látó Rajna jobb válla felett kilőtte a felső sarkot (1-5).

Bauer könyökléséért kettő plusz kettő perces kiállítást ítéltek a bírók, így a harmadban először, öt a négy ellen támadhatott a Fehérvár. Bár sikerült kapuja elé szegezni a regnáló bajnokot, a kanadai kapus magabiztosan tette a dolgát. 10 másodperccel a harmad vége előtt egy rossz passzt követően Taylor Vause lépett ki, akasztották ziccerben, így büntetőt lőhetett a támadó, amit értékesített is (1-6).

A harmadik etapra átnyúló egy percben sem sikerült kihasználni az emberelőnyt, majd immár egyenlő létszámnál Szita egy betörés után találta el a vasat. A 44. percben Latendresset fogásért küldte ki Nikolic, Klubertanz kísérletébe Holzapfel tette bele az ütőjét, és mesterhármast szerzett (1-7).

Azonnal jöhetett volna a szépségtapaszt, Lamoureux elhagyta a bárdját, de nem sikerült élni a kínálkozó lehetőséggel. Vause gáncsolt, a fórban Gilbert, Uotila, Erdély, Luttinen és Sárpátki is próbálkozott, de a vendégek kapusa mindent fogott.

A kiegészülés után Grosslercher közeli lövését Rajna fejjel védte, Samsonét a botossal védte. 7 perccel a vége előtt Szabó Krisztián kapott négyperces büntetést palánkra lökésért, a Capitals pedig ezt is kihasználta.  Jerome Samson oldalról betört középre és Rajna lábai között a hálóba húzta a korongot a lemaradó védők szorításában (1-8).

Az utolsó percben Nikolaus Hartl lépett ki emberhátrányban, a szólót pedig értékesítette és beállította a végeredményt (1-9).

EBEL:

Fehérvár AV19 — AV Vienna Capitals 1-9 (1-2, 0-4, 0-3)
Gól: Sárpátki (8., emberelőnyben), ill. M. Sharp (5., emberelőnyben), Riley Holzapfel (12., ee., 27., 45., ee.), Rotter (25.), R. McKiernan (37., ee.), T. Vause (40., büntető), J. Samson (56., ee.), N. Hartl (60., emberhátrányból)

Dunaújvárosban nyert a MAC

A legutóbb döntős MAC Budapest 5-3-ra győzött a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki nyitónapján.

A Fehérvári Titánok az Erste Liga első fordulójában 8-1-re kapott ki a Ferencvárostól, míg az EV Vienna Capitals hazai pályán kapott ki az Újpesttől.

Erste Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák — MAC Budapest 3-5 (1-2, 1-2, 1-1)
Gól: Hetényi Péter (5., emberelőnyben), Daniil Skrypets (39.), Dominik Novotny (42.), ill. Jarmo Jokila (4.), Terbócs István (5.), Garát Péter (26.), Jared Brown (30.), Nagy Krisztián (59.)

ASC Corona Brasov — DVTK Jegesmedvék 0-3 (0-1, 0-1, 0-1)
Gól: Pavuk Attila (20.), Rasmus Kulmala (36.), Vas János (58., emberelőnyben)

Ferencvárosi TC — Fehérvári Titánok 8-1 (1-0, 3-0, 4-1)
Gól: Rafaj Attila (12., emberelőnyben), Vladimir Dubek (33., emberhátrányban, 53.), Henrich Jabornik (38.), Németh Attila (39.), Juhamatti Hietamaki (47., ee.), Szappanos Dávid (57.), Tóth Renátó (58.), ill. Reiter Attila (43.)

EV Vienna Capitals — UTE 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
Gól: Dominic Thalhammer (11.), ill. Benk András (16., 57., mindkettőt emberelőnyben), Anze Ropret (45.)

Forrás: fehervarav19.hu/erstebankliga.at/jegkorongszovetseg.hu