Súlyos veszprémi vereség Dániában

A Veszprém hét góllal kikapott a Skjern otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában, a párharc első mérkőzésén.

A svéd Markus Olsson hat gólt szerzett. Fotó: Steffen Bloch

Az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém keretéből Nagy László, Győri Mátyás és a francia William Accambray sérülés miatt hiányzott, Ljubomir Vranjes vezetőedző rajtuk kívül két magyar válogatott játékost, Schuch Timuzsint és Jamali Imant is kihagyta a csapatból.

A nyolcadik percig szorosan alakult az állás (4-4), ezt követően viszont elhúztak a házigazdák, és komoly előnyre tettek szert (11-5). A veszprémiek szokatlanul sok lövést elhibáztak, ellenfelüknek viszont rendkívül változatos volt a támadórepertoárja. A 19. percben már hét találattal vezetett a Skjern, ebből a szünetig sikerült némileg lefaragnia a magyar csapatnak (17-13).

A második félidő elején felzárkózott mínusz kettőre a Veszprém (18-16), de Vranjesnek hamarosan ismét időt kellett kérnie, mert a – csoportkör alsóházából továbbjutott – dánok ismét hatékonyabbnak bizonyultak és növelték a különbséget.

A vendégeknek az egyenlítés helyett ismét azzal kellett foglalkozniuk, hogy visszakapaszkodjanak (21-16), mivel ellenfelük gyorsabban és pontosabban kézilabdázott. Emil Nielsen kapus remekül védett, csapattársai pedig minden játékelemben tudásuk legjavát nyújtották, a 47. perc után egy 6-1-es sorozattal kialakították az addigi legnagyobb, kilencgólos különbséget (31-22).

A dánok látszólag a hajrában sem fáradtak el, minden bejött nekik, a veszprémiek viszont szinte összeomlottak, csak a szlovén Gasper Marguc góljaival tudták úgy-ahogy tartani magukat, így a vártnál kevesebb esélyük maradt a negyeddöntőbe jutásra az első meccs után.

A Skjern legeredményesebb játékosa Kasper Söndergaard és a svéd Markus Olsson volt, egyaránt hat góllal.

– Szégyen, amit játszottunk. Van hat napunk hogy összekapjuk magunkat és ledolgozzuk a hétgólos hátrányt – nyilatkozta Ancsin Gábor a Sport TV-nek. – Így nem szabad játszani a Veszprémnek. Semmit sem ér, hogy papíron erősebbek vagyunk. Az nyer, aki szívét, lelkét kiteszi, ez pedig nem rólunk volt elmondható. Dekoncentráltan támadtunk, rengeteg technikai hibát vétettünk, sok labdát eladtunk. Rendre százszázalékos ziccerben jöttek ránk a dánok. Ilyen szintű csapat ellen nem lehet ennyi hibát elkövetni, mert megbosszulja magát. A Skjern könyörtelenül ki is használta ezeket. Mindenkinek magába kell szállnia. Soknak sok a hét gól, de nem lehetetlen a továbbjutás. Hazai környezetben ezt meg kell oldanunk, de ehhez mindenki kell.

Férfi kézilabda BL, a negyeddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:

Skjern HB (dán)-Telekom Veszprém 32-25 (17-13)
Skjern: Ivanisevic, Nielsen (kapusok), Christensen 4, Aastrup, Eggert 4 (4), J. Konradsson 4, T. Konradsson, Mikkelsen 1, Myrhol 5, Olsson 6, Rasmussen 6, Söndergaard 2, Stenbäcken, Tangen.
Veszprém: Mikler, Alilovic (kapusok), Ancsin 1, Blagotinsek, Gajic 1, Ilics 2, Lékai 2, Ligetvári, Manaszkov 3, Marguc 6, Nenadics 4, Nilsson 1, Sulic, Terzics, Tönnesen 5, Ugalde.

A  nyolcaddöntők további eredményei:
THW Kiel (német)-MOL-Pick Szeged 29-22 (14-14)
Kielce (lengyel)-Rhein-Neckar Löwen (német) 41-17 (21-8)
Meskov Breszt (fehérorosz)-HBC Nantes (francia) 24-32 (14-16)
Kristianstad (svéd)-SG Flensburg Handewitt (német) 22-26 (12-11)
Montpellier HB (francia)-FC Barcelona Lassa (spanyol) 28-25 (13-13)

Visszavágók

Március 31., szombat:

17:30 Telekom Veszprém-Skjern Handbold (dán)

Április 1., vasárnap:

17:00 MOL-Pick Szeged-THW Kiel (német)

A csoportelsők, a macedón HC Vardar és a francia PSG közvetlenül a negyeddöntőbe jutottak.

Forrás: MTI/vehirsport.hu