Svéd döntetlen és cseh fordulat Katarban

DEN_RUS

Mikkel Hansen és Egor Jevdokimov

A katari világbajnokság csütörtöki játéknapján sem maradtak el a meglepetések. Továbjutott Németország, Lengyelország és Dánia is.

A C-csoportban Svédország hiába menetelt a negyedik fordulóig hiábtlanul, Egyiptom ellen csak Niclas Ekberg tíz góljára támaszkodhatott, ez pedig csak egy pontra volt elég az afrikaiak ellen. Az egyiptomi Ahmed Elahmar 9 gólt szerzett.

A másik afrikai-európai találkozón a franciák biztosan verték Algériát, Messaoud Berkous 11 találattal egyedül vitte a hátán az afrikai gárdát. A galloknál ezúttal Michaël Guigou hét góllal volt a legeredményesebb.

Még ennél is meggyőzőbb volt Csehország. Filip Jicha vezetésével a csehek már a szünetben is tíz góllal vezettek Izland ellen, a fordulás után pedig erre is rátettek egy lapáttal és tizenegy góllal nyertek (éppen ennyit vállalt a világklasszis átlövő…), megtartva ezzel továbbjutási esélyeiket. A cseh továbbjutáshoz egy Algéria elleni győzelem kell, illetve az, hogy Izland ne nyerjen Egyiptom ellen.

GER_ARG

Michael Kraus és Federico Fernandez

A D-csoportban is vannak már biztos továbbjutók: a németek a második félidőben döntötték el az argentínok elleni meccset, így nyolcaddöntősök. Patrick Groetzki 7 találata mellett 5-5 gólt szerzet Martin Strobel és Patrick Wiencek is.

A lengyelek 19 góllal nyertek Szaúd-Arábia ellen, Kamil Spyrzak tíz akciógólt szerzett. Rasmus Lauge 9 gólt szerzett az oroszok ellen, a dánok végül három góllal nyertek.

Pénteken az A és a B csoport küzdelmei zárulnak, Spanyolország Szlovéniával (15 óra), míg Macedónia Ausztriával (17 óra) meccsel.