Svédország kiegyenlített Újpesten

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a svédek elleni Eb-selejtezőn a Szusza Ferenc Stadionban, de a vendégek mindkét félidő végén betaláltak egyszer-egyszer.

A svéd Rakip Erdal (b2), valamint Kleisz Márk (b) és Szalai Attila (j2) a Magyarország – Svédország U21-es Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban. MTI Fotó: Illyés Tibor

Michael Boris szövetségi edző dolgát nehezítette, hogy három kulcsjátékosára sem számíthatott, Vida Máté, Zsótér Donát és Kecskés Ákos is sérülés miatt hagyta ki a találkozót.

Hiányukat látszólag nem érezte meg a csapat, hiszen nagyon jól kezdtük a mérkőzést, okosan, taktikusan futballoztunk, nem hagytuk érvényesülni a svédek legveszélyesebb játékosait, és labdabirtoklást tekintve sem maradtunk alul a vendégekkel szemben. Bár egy szöglet után a svédeknek volt egy kapufájuk, a 16. percben megszereztük a vezetést: egy bal oldali akció során Szalai Attila tette tovább egyből a szélre passzolt labdát, Szoboszlai Dominik megindult a kapu felé, középre passzolt, ahol Sallói Dániel próbálkozását még blokkolták a védők, de érkezett a jól helyezkedő Bíró Bence, és higgadtan a hálóba passzolt (1-0).

Két perccel később megdupláztuk az előnyünket, ezúttal a jobb oldalon bontottuk meg a svédek védelmét, Gazdag Dániel és a tizenhatoson belülre befutó Bíró Bence kényszerítője után utóbbi a jobbösszekötő helyéről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). A 28. percben kényszerű cserét hajtottunk végre, Lenzsér Bence nem tudta folytatni a játékot, Pávkovics Bence érkezett a helyére.

A svédeknek sokáig nem volt értékelhető válasza a két gólunkra, a folytatásban is semlegesíteni tudtuk támadóikat, és a szervező játékosaikat is. Ezért is volt bosszantó a 43. percben a svédek váratlan szépítő találata: Nilsson verekedte be magát a 16-oson belülre, középre tett labdáját Gustav Engvall lőtte a hálóba (2-1).

Gustav Engval (b) és Kleisz Márk. MTI Fotó: Illyés Tibor

A fordulás után a svédek taktikát váltottak, és más felfogásban kezdtek el játszani: agresszívan letámadtak a mieink térfelén, és jelentős mezőnyfölényt tudtak kialakítani. A játékrész második felében kiegyenlítettebbé tettük a meccset, akár növelhettük volna az előnyt, Szalai Attila egy labdaszerzés után kapufát lőtt, majd Bíró Bence lábában volt a harmadik gól, de a vendégek kapusa védett. A 85. percben egyenlítettek a svédek: nem tudtuk elrúgni a tizenhatosunk előterében pattogó labdát, ami Jordan Larson elé került, ő pedig kapásból a bal felső sarokba lőtt (2-2). A 92. percben Gazdag Dániel előtt adódott óriási lehetőség a győztes gól megszerzésére, de 14 méterről a kapu mellé helyezett, és végül ezzel a nagy helyzettel zárult az összecsapás.

A magyar válogatott három mérkőzést követően egy győzelemmel és két döntetlennel áll csoportjában, kedden Cipruson zárja az idei Eb-selejtezők sorát.

– Csalódott vagyok, mert a helyzetek alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést – értékelte a találkozót Michael Boris a lefújás után. – Az első félidő nagyon jól sikerült, az történt a pályán, amit elterveztünk, nyilvánvaló volt, hogy a svédek változtatni fognak a játékukon. Ez meg is történt, ennek tudható be, hogy a fordulás után szervezetlenebb lett a játékunk, beszorultunk a kapunk elé, ám a nagyobb helyetek így is előttünk adódtak. A második félidőben három-négy óriási lehetőség maradt kihasználatlanul, így sajnos meg kellett elégednünk az egy ponttal. Szeretnénk kedden Cipruson javítani, és ott megszerezni a három pontot.

A selejtezősorozat kilenc csoportjának első helyezettjei automatikusan kijutnak a 2019-es, Olaszországban és San Marinóban sorra kerülő kontinenstornára, a négy legjobb csoportmásodik pedig pótselejtezőt játszhat. Rendezőként az olaszok automatikusan résztvevői az Eb-nek.

Magyarország-Svédország 2-2 (2-1)
Gól: Bíró Bence (16., 18.), ill. G. Engvall (44.), Jordan Larsson (85)

A 6. csoport állása: 1. Belgium 11 pont/5 mérkőzés, 2. Svédország 8/4, 3. Ciprus 6/5, 4. Magyarország 5/3 (4-3), 5. Törökország 5/4 (2-2), 6. Málta 0/5

Forrás: MLSZ/MTI