Svédország nyerte a világbajnokságot

Fotó: Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

Svédország legyőzte Kanadát a jégkorong-világbajnokság kölni döntőjében, és ezzel négy év után elhódította a világbajnoki címet.

A gól nélküli első harmad után a svédek szereztek vezetést, a 40. percben, azaz a második játékrész utolsó pillanataiban Victor Hedman lövése emberhátrányban utat talált a hálóba Calvin Pickard kapus lábai között (1–0).

A harmadik harmadból két perc sem telt el, amikor a Buffalo Sabres centere, Ryan O’Reilly egy kapu előtti kavarodás végén, emberfórból okos góllal egyenlített (1–1). El kell mondani, hogy a svéd emberhátrányt egy ügyes kanadai színészkedés előzte meg. Hová jutottunk? Már egy jégkorong mérkőzésen is megy az ügyeskedés…

Az eredmény már nem változott, következhetett a hosszabbítás, majd miután abban a húsz percben nem született gól, jött a szétlövés.

Miközben a svéd kapus, Henrik Lundqvist megbabonázta a címvédő kanadaiakat (háromszor is védett, a negyedik kísérletet a vasra szuggerálta), a másodikként kísérletező Nicklas Bäckström és a harmadiknak lövő svéd, Oliver Ekman-Larsson a hálóba talált, és munkájuk közös gyümölcse a szétlövés megnyerése (2–0), egyben a világbajnoki cím megszerzése lett.

Svédország 2013 óta először, összességében tizedszer szerzett világbajnoki címet, és a 46. vb-érmét gyűjtötte be. A 2015-ben és 2016-ban győztes Kanada 49. vb-éremnél tart.

A bronzérmet Oroszország szerezte meg, miután legyőzte Finnországot.

A világbajnokság legértékesebb játékosának (MVP) a svéd William Nylandert választották meg.

Jégkorong világbajnokság, döntő:

Svédország — Kanada 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Gól: Victor Hedman (40., emberhátrányban), ill. Ryan  O Reilly (42., emberelőnyben)