Svedova negyeddöntős a China Openen

Utolsóként Babos Tímea partnere Jaroszlava Svedova csatlakozott a legjobb nyolc mezőnyéhez a pekingi China Openen.

A kazah lány rögtön az első fordulóban 6:1, 6:3 arányban győzte le a 7. helyen kiemelt Carla Suarez Navarrót, majd a svájci Belinda Bencic ellen 6:4, 7:6(4) arányban nyert Jaroszlava Svedova. A francia Alizé Cornet elleni mérkőzésre az esőzések miatt egy napot várt a kazah teniszezőnő, aki magabiztosan 6:2, 6:4 arányú győzelemmel jutott be a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben Agnieszka Radwanska lesz Jaroszlava Svedova ellenfele. A két lány öt évvel ezelőtt játszott utoljára egymás ellen, a madridi salakon Radwanska nyert 2:6, 6:1, 6:3 arányban. Három vereség mellett Svedova egyszer tudta legyőzni a lengyel lányt, a 2010-es Roland Garroson a kazah teniszező nyert 7:5, 7:3 arányban.

Jelina Szvitolina (ukrán, 16.) – Daria Gavrilova (ausztrál) 7:6(3), 6:1
Agnieszka Radwanska (lengyel, 3.) – Jaroszlava Svedova (kazah)
Johanna Konta (brit, 11.) – Shuai Zhang (kínai) 6:4, 6:0
Madison Keys (amerikai, 8.) – Petra Kvitova (cseh, 14.) 6:3, 6:7(2), 7:6(5)

A férfiaknál Milos Raonic csatlakozott utolsóként a negyeddöntő mezőnyéhez. Korábban Pablo Carreno Busta három játszmában győzte le a 8. helyen kiemelt Richard Gasquet-t. A gijoni Carreno Busta Pekingben az ausztrál Bernard Tomic legyőzésével kezdett, a spanyol játékos következő ellenfele Raonic lesz. A kanadai játékos és Carreno Busta idén Wimbledonban játszott egymás ellen, Raonic 7:6(4), 6:2, 6:4 arányban nyert az első fordulóban.