Szalai Ádám duplázott a Mainz ellen

Szalai_AdamA német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Hoffenheim 4-0-ra nyert az FSV Mainz ellen, a hazaiak utolsó két találatát Szalai Ádám jegyezte.

A Bundesliga téli szünete után a Hoffenheim 2-0-ra nyert Augsburgban, majd Lipcsében Sandro Wagner kiállítása után egygólos előnyből kapott ki Julian Nagesmann együttese.

Szombaton az FSV Mainz érkezett a Rhein Neckar Arénába, a  két csapat őszi mérkőzésén 4-4-es döntetlen született. A Mainz 4-1-es vezetése után Marc Uth duplázott, végül Szalai Ádám állította be a végeredményt.

A visszavágón már az 5. percben vezetéshez jutott a Hoffenheim, Sebastian Rudy még a saját térfeléről ugratta ki Mark Uthot, aki két pattanás után 16 méterről, ballal a rövid, jobb felső sarokba helyezett (1-0). Őszintén szólva a lövésen  a Mainz dán kapusa Jonas Lössi lepődött meg a legjobban. A másik oldal még az első félidőben Jairo Samperio lövését Oliver Baumann hárította.

A 69. percben Andrej Kramaric helyére Szalai Ádám állt be, míg hét perccel később a gólszerzőt Marco Terrazzino váltotta.

A 81. percben Kerem Demirbay 25 méterről elvégzett ballábas szabadrúgása a felső lécen csattant, a kipattanó labdát végül Marco Terrazzino küzdötte be a Mainz kapujába (2-0).

A 86. percben Szalai Ádámtól indult a Hoffenheim akciója, végül a magyar csatár a Terrazzinótól visszakapott labdával gyalogolt be a Mainz kapujába (3-0). A 90. percben Nadiem Amiri beadását Szalai Ádám fejelte be Lössi kapujába (4-0).

Szalai Ádám utoljára, a már említett őszi Mainz-Hoffenheim mérkőzésen volt eredményes a Bundesligában. A magyar csatár 2013. október 5-én még a Schalke 04 színeiben duplázott az Augsburg ellen.

A Borussia Dortmnd Pierre-Emerick Aubameyang egyetlen góljával nyert a Gulácsi Péterrel felálló RB Lepizig ellen.