Százszázalékos szerda

Mindhárom magyar csapat győzelmet aratott a férfi kosárlabda Európa Kupában.

Marquis Wright 16 ponttal és 11 gólpasszal dupla-duplázott. Fotó: fiba.basketball

Az Egis Körmend hazai pályán hosszabbításos mérkőzésen legyőzte a bolgár Balkan Botevgradot szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában, ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé.

A csoportban éllovas vasiak a bulgáriai meccsen már 18 pontos hátrányban is voltak, végül mégis ők hagyták el győztesen a pályát. Egy hete pedig óriási csatában, ugyancsak hosszabbításos meccsen őrizték meg veretlenségüket a görög Keravnosz ellen. Szerdán annak a tudatában léptek parkettre, hogy siker esetén már biztosan ott lesznek a kvartettből a 16 közé továbbjutó első két hely valamelyikén.

Körmenden kiegyenlített csatát vívtak egymással a felek, de a mérkőzés nagy részében hátrányban lévő a házigazdáknak mindig kapaszkodniuk kellett. A Balkan előbb a második negyed végén (26-35), majd a negyedik játékrész elején (56-65) tudott elhúzni kilenc ponttal, de a körmendiek számára volt visszaút. A negyedik játékrész vége előtt 56 másodperccel még ötpontos hátrányban volt a hazai csapat (71-76), onnan sikerült túlórára mentenie a meccset: Ferencz Csaba a dudaszó pillanatában szerzett bravúros triplát (77-77). A ráadásban elhúztak a körmendiek, és győzelmük nem forgott veszélyben.

Az ötödik fordulóban, jövő szerdán az 1/3-as mutatóval álló belga BF Brussels csapatához látogatnak, melyet korábban itthon 74-61-re legyőztek.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 4. forduló

D csoport:

Egis Körmend-Balkan Botevgrad (bolgár) 90-86 (17-17, 16-18, 23-24, 21-18, 13-9) – hosszabbítás után
Körmend: Wright 16/3, Hollins 16/6, Ferencz 19/12, Davis 13/6, Horti 4. Csere: Tuoyo 13, Koch 3/3, Csorvási 5, Bán -, Halász -, Németh 1.
Balkan: Brooks 9/3, Iliev 3, Washington 18, Zahariev 10/6, Kesar 9/3. Csere: Hristov -, Kochev -, Haughton 12, Petkov 25/18.

Ferencz Csaba 19 pontig jutott. Fotó: fiba.basketball

Szkopjéban nyert a Szolnoki Olaj

A Szolnok két győzelemmel és egy vereséggel, míg a házigazda macedón gárda nyeretlenül várta az összecsapást. A szolnokiak ráadásul hazai pályán 108-87-re múlták felül riválisukat.

A szerdai találkozón a nyitó felvonásban ötpontos hátrányba kerültek, ám a másodikban mindössze nyolc pontot kaptak, és a nagyszünetre már 11 pontos előnnyel vonulhattak. A fordulást követően tovább növelték a különbséget, és végül magabiztos, 91-73-as győzelmet aratva szerezték meg harmadik sikerüket a sorozatban.

Az ötödik fordulóban a szolnokiak a 2/2-es mutatóval álló Falco-Vulcano Energia KC Szombathely gárdáját fogadják kedden. Utóbbi házigazdaként 84-74-re győzött magyar csoportriválisa ellen.

H csoport:

Sokoli (macedón)-Szolnoki Olaj 73-91 (26-21, 8-24, 17-23, 22-23)
Szokoli: McFadden 14/6, Sokolov 7/3, Brown 6, Csomagics 17, Labovic 15/3. Csere: Collins 2, Nikolovski -, Delic 4, Gjuroszki 8/6.
Szolnok: Perry 17/3, Vojvoda 13, Ford 12/3, Milosevics 13/3, Andric 13. Csere: Phillip 7, Kovács P. 4, Tóth Á. 10, Polyák 2.

Az Alba Fehérvár visszavágott

Az Alba Fehérvár huszonöt ponttal nyert az izraeli Bnei Herzliya vendégeként. Az összecsapás előtt egyformán 1/2-es mutatóval állt a két együttes, a felek fehérvári találkozóján az izraeliek meglepetésre simán, 93-74-re győztek.

A szerdai mérkőzés elején bátor és eredményes támadójátékkal lepte meg vendéglátóját a fehérvári csapat, amely az első negyedet kétpontos előnnyel zárta. Miután a magyar együttes lendülete kitartott, a nagyszünetben már 47-33-ra vezetett a támadásban különösen visszafogott izraeliek ellen. A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, a záró felvonásban viszont tovább nőtt a különbség.

Az ötödik fordulóban a fehérváriak annál a belga Spirou Charleroinál vendégeskednek jövő szerdán, amelytől korábban házigazdaként 72-60-ra kikaptak.