Százszázalékosan jutottak tovább a belgák

Jan-Vertonghen_600_300A belga válogatott százszázalékos teljesítménnyel csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe a brazíliai labdarúgó-világbajnokság H csoportjából, mivel a csütörtöki utolsó fordulóban 1-0-ra legyőzte a dél-koreai csapatot, amely így nyeretlenül búcsúzott.
Marc Wilmost, a belgák szövetségi kapitánya a biztos továbbjutás tudatában számos kulcsjátékosát pihentette, együttese azonban így is magabiztosan kézben tartotta a mérkőzést. Az első 45 percben egyetlen helyzetet láthatott a közönség, Mertens óriási ziccerben hibázott. A szünet előtti utolsó pillanatokban emberhátránya került a belga csapat, Defourt állította ki a játékvezető.

A fordulást követően a dél-koreaiak megpróbálták kihasználni az emberelőnyt és nagyobb tempóban kezdtek futballozni, de a játékukból hiányzott a kreativitás, így igazi helyzetig nem jutottak. A hajrában is lelkesen küzdöttek az ázsiaiak, de érkezett Vertonghen, aki egy kipattanót értékesítve eldöntötte az összecsapást.

77. perc: Origi lövését a dél-koreai kapus középre ütötte ki, a labdára egyedül az előre húzódó Jan Vertonghenérkezett és öt méterről a kapu jobb oldalába passzolt (1-0).

H csoport, 3. forduló:

Belgium-Koreai Köztársaság 1-0 (0-0)
Sao Paulo, Corinthians Aréna, 61 397 néző.Vezette: Benjamin Williams (ausztrál)
Gól: Vertonghen (78.)
Kiállítva: Defour (45.)
Belgium: Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Daniel Van Buyten, Nicolas Lombaerts, Anthony Vanden Borre – Steven Defour, Mousa Dembele – Dries Mertens (Divock Origi, 60.), Marouane Fellaini, Adnan Januzaj (Nacer Chadli, 60.) – Kevin Mirallas (Eden Hazard, 88.)
Koreai Köztársaság: Kim Szung Gju – Li Jong, Jun Szuk Jung, Kim Jung Gvon, Hong Dzsong Ho – Ki Szung Jung, Han Kuk Jung (Li Kun Ho, a szünetben), Li Csung Jong, Szon Hung Min (Dzsi Dong Von, 73.) – Ku Dzsa Csol, Kim Sin Vuk (Kim Bo Kjung, 66.)

Algéria döntetlennel először a 16 között

Az algériai válogatott 1-1-es döntetlent ért el az orosz csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság H csoportjának csütörtöki, utolsó fordulójában, így története során először jutott nyolcaddöntőbe.

Az európai együttes már a 6. percben vezetést szerzett Alekszandr Kokorin révén, az afrikaiak aztán Iszlam Szlimani fejesgóljával egyenlítettek, ezzel kiharcolva a továbbjutást, míg a következő vb-nek otthont adó Oroszország a Szovjetunió felbomlása óta így továbbra sem “élte túl” a csoportkört.

Algéria jövő hétfőn Németországgal találkozik a nyolcaddöntőben.

Algéria-Oroszország 1-1 (0-1)
Curitiba, Baixada Arénája, 39 000 néző. Vezette: Cuneyt Cakir (török)
Gól: Szlimani (60.), illetve Kokorin (6.)
Algéria: Rais Mbolhi – Szaid Belkalem, Rafik Halisz, Dzsamel Meszbah, Carl Medzsani, Aissza Mandi – Nabil Bentaleb, Sofiane Feguli, Yacine Brahimi (Haszen Jebda, 71.) – Iszlam Szlimani (El Arabi Szudani, 90.), Abdelmumene Dzsabu (Nabil Gilasz, 77.)
Oroszország: Igor Akinfejev – Alekszej Kozlov, Szergej Ignasevics, Vaszilij Berezuckij, Dmitrij Kombarov – Gyenyisz Glusakov (Igor Gyenyiszov, 46.), Alekszandr Szamedov, Viktor Fajzulin, Oleg Satov (Alan Dzagojev, 67.) – Alekszandr Kokorin, Alekszandr Kerzsakov (Makszim Kanunnyikov, 81.)