Szeged: kitűnő helytállás, Veszprém: félidőnyi sziporkázás!

PSG-Szeged_Hansen_465

A PSG egyik gólgyárosának, Hansennek nagyon meg jkellett szenbednie a szegedi védőkkel

A hétvégi, rendkívüli jelentőségű férfi kézilabda BL-negyeddöntők visszavágóin két magyar csapat is érdekelt volt. A Szeged a félelmetes Paris SG otthonában közel állt a továbbjutáshoz, a Veszprém pedig igazolta a papírformát: a Montpellier csak egy félidőn keresztül tudott izgalmakat okozni.

A jochapress.hu ez alkalommal is kikérte Kovács László európai mesteredző, egykori világválogatott kézilabdázó szakvéleményét.

„A Szeged bátran játszotta végig a 60 percet, elsősorban távoli lövésekkel operált, de Bánhidi révén a beálló pozíciójából is veszélyeztetett. A Paris SG világklasszisokkal „megpakolt” együttese 50 percig csak futott az eredmény után. Végül csak úgy tudott nyerni, hogy az igen szerény összteljesítményt nyújtó, immár 40 év feletti kapusa, Omeyer 3-4, nagyon fontos lövést hárítani tudott. A Szegedet dicséri a végül döntetlennel zárult összecsapást követő hatalmas örömünnep, amit a párizsiak rendeztek.”

– Egy nappal később a Veszprém háromgólos előnyről kezdett ugyancsak idegenben francia riválisa, a Montpellier ellen.

Montpellier_VeszpremVeszprémi létszámfölény: sötétben, balról Iváncsik, Terzics, Nagy, Sulic és Blagotinsek

„Az első játékrészben még nem működött elég hatékonyan a veszprémi védelem, ezért alakulhatott ki a 15-11-es hazai részsiker. A térfélcserét követően viszont egy egészen más Veszprémet láthattunk, amelyben Sulic kitűnő védőmunkája, Lékai, Nagy lászló és Palmarsson teljesítménye elég volt a látványos fordulathoz. Az is sokat jelentett, hogy Alilovic lényegesen jobb teljesítményt nyújtott, mint a másik oldalon Gerard, majd Portner a kapuban. A franciák részéről elsősorban Dolenec és Porte emelhető ki.”

– A Veszprém így újabb, komoly sikert könyvelhet el, hiszen megint ott lehet a BL-4 döntőjében, Kölnben. Mit gondol, ki lenne számára a legmegfelelőbb ellenfél az ottani elődöntőben, június elején?

„A Barcelona rendkívül erős csapat, ezt bizonyította az ugyancsak „masszív” Kiel elleni sikerével. A Vardar idén már legyőzte a Veszprémet a SEHA Liga döntőjében, ráadásul ott véd a még mindig kitűnő Sterbik Árpád, aki képes megbabonázni a veszprémi lövőket. Így nálam a PSG maradna, mint viszonylag legkellemesebb ellenfél. Elsősorban azért, mert immár huzamosabb ideje gyengélkednek a kapusaik. Omeyer már régen nem a régi, mellette az ugyancsak „túlkoros” Skof produkciója sem mérhető akár Sterbik, akár Vargas átlagához. A PSG-nek – amely a mezőnyben valószínűleg a legerősebb hatos sorral rendelkezik – bárki ellen csak akkor lehetne esélye, ha kapusai jelentősen feljavulnának. Ezért gondolom, hogy a Veszprém relatíve legkönnyebben a PSG-n keresztül juthat el a döntőbe.”