Szegedi döntetlen a címvédő Vardarral

A MOL-Pick Szeged hazai pályán 26-26-os döntetlent játszott a címvédő macedón Vardar Szkopje csapatával a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Stojance Stoilov „amerikai foci módra” szeretné földre vinni Bodó Richárdot. MTI Fotó: Ujvári Sándor

A hazaiak közül Jonas Källman, Bodó Richárd és Balogh Zsolt betegen, Matej Gaber sérülten vállalta a játékot, Bánhidi Bence mandulagyulladás miatt nem léphetett pályára és hiányzott a keretből Pedro Rodríguez is. A Vardarnál csak az irányító Igor Karacic játékát nélkülözték.

A Veszprém korábbi kapusa, Sterbik Árpád bravúrjai ellenére tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével a Szeged, és csakhamar hazai oldalon José Manuel Sierra is bemutatott néhány nagy védést. Az eredményes szegedi támadásoknak és a szigorú védekezésnek köszönhetően sikerült a fordítás, és egy ideig rendre két góllal vezetett az előző idényben BL-negyeddöntős csongrádi együttes (9-7).

Néhány elhibázott lövés után tovább nőtt a különbség (13-10), mert a Szeged remek védekezése miatt öt percig nem szerzett gólt a macedón együttes. A hajrá kapkodó játékot hozott mindkét oldalon, a Vardar egyenlített, de a szünetben ismét a hazaiak vezettek (14-13).

A második félidő is nagy küzdelmet, kemény játékot és szoros állást hozott. Szegedi oldalon a szlovén Stas Skube továbbra is remekül irányított és pontosan szolgálta ki beállóban Matej Gabert.

A vendégeknél a horvát Luka Cindric vállalkozott leggyakrabban, a házigazdáknál viszont sokkal jobban eloszlottak a kapura lövések (19-16). Emberelőnyben a montenegrói Vuko Borozan góljaival megint felzárkózott a BL-címvédő, de Sierra két büntetőt is kivédett. A játékvezetők négyszer sújtották kiállítással a magyar csapatot, azonban ez sem törte meg a játékosokat.

A hajrában a horvát Denis Buntic bátran és pontosan célzott, a Szkopje azonban villámgyorsan ledolgozta kétgólos hátrányát, és bár 5-4-nél vezetett utoljára, egy pontot így is elvitt.

A Vardar – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Borozan volt nyolc góllal, Cindric hétszer talált be.

A szegediek hetedszer találkoztak a Vardarral tétmérkőzésen: négy vereség és egy győzelem mellett ez volt a második döntetlen.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: „Gratulálok a Vardarnak a mérkőzéshez. Nehéz ellenük játszani, tavaly mindkétszer kikaptunk tőlük, idén már szereztünk egy pontot. Nehéz a macedónok ellen védekezni, Borozan és Cindric nagyon jól kézilabdázott. Nekik több tapasztalatuk van fontos meccsekben, nekünk ez hiányzik. Ezt a tapasztalatot megmutatták a tavalyi négyes döntőben, amit megnyertek Kölnben. Gratulálok a játékosaimnak, nagy meccset játszottak. Sok problémánk volt a héten, nem tudtunk rendesen készülni.. Rengeteget segítettek a szurkolóink, örülök, hogy gazdagabbak lettünk egy ponttal. Mindegyik meccsünk egy igazi háború lesz a BL-ben. Ez a minimumszint, amit hoznunk kell majd a BL-ben, ha nyerni akarunk.”

Stas Skube, a MOL-PICK Szeged játékosa: „Nagyon szomorú vagyok, mert elveszítettünk egy pontot. Az egyik legnagyobb hibás én vagyok, hogy nem nyertünk, mert rossz döntést hoztam az utolsó két percben. Én vagyuok az irányító, nekem kell jól dönteni. Szerdán már Plockban játszunk, innentől csak előre tekintünk. Az egyik legjobb része a klubnak a szurkolótábor. Fantasztikus élmény ilyen hangulatban játszani Szegeden, így minden könnyebb.”

Stas Skube két Vardar játékos Joan Canellas Reixach és Dainis Kristopans között. MTI Fotó: Ujvári Sándor

Raúl González, a Vardar Szkopje vezetőedzője: „Gratulálok a MOL-PICK-nek, mert jól játszottak. Az edzői stáb évek óta jó munkát végez Szegeden. Skube szenzációsan játszott, jó volt a kapcsolata a beállóval. Örülök az egy pontnak, mert sok csapatnak okoznak majd még gondot a szegediek.”

Sterbik Árpád, a Vardar Szkopje játékosa: „Nehéz mérkőzés volt. Évek óta ilyen a forgatókönyv a Szeged ellen. Nem vagyok elégedett a játékunkkal, a Szeged jobban kézilabdázott, a statisztika alapján nem értem, hogy hoztuk ki döntetlenre az összecsapást. Elégedettek lehetünk a döntetlennel ma. Nagyon örülök, hogy a Szeged mindig egy csoportban van velünk, de sokat készülünk rájuk. Az én naptáramban ez mindig piros betűs meccs, mert a csoport első három helyéért harcolnak ők is. Európában nem sok ilyen hangulatú csarnok van, mint a szegedi. Rengeteg ziccer volt a találkozón, míg kevés átlövés, fizikailag, és mentálisan is elfáradtam.”

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 4. forduló, A csoport:

MOL-Pick Szeged — Vardar Szkopje 26-26 (14-13)
Szeged: Sierra, Sego (kapusok), Balogh 2, Blazevic, Bodó 2, Buntic 5, Fekete B., Gaber 3, Gorbok 1, Källman 3, Sigurmansson 2, Skube 4, Sostaric 2, Thiagus Petrus, Zsitnyikov 2, Zubai.
Vardar: Milics, Sterbik, (kapusok), Abutovics, Borozan 8, Canellas 1, Cindric 7, Cupic 3, Dibirov 1, Ferreira Moraes 1, Kristopamns 2, Maqueda 2, Marszenics, Nedanovszki, Siskarjev 1, Sztoilov.

IFK Kristianstad (svéd) — Rhein Neckar Löwen (német) 22-35 (12-18)
20:00 Barcelona-Lassa (spanyol) — HBC Nantes (francia)

Október 8. 17:00: PPD Zagreb (horvát) — Orlen Wisla Plock (lengyel)

Az A-csoport állása: 1. Vardar 7 p, 2. Löwen 6 p, 3. Barcelona 5 p, 4. Szeged 5 p, 5. Nantes 3 p, 6. Kristianstad 1 p, 7. Zagreb 1 p, 8. Plock 0 p

A szegediek jövő szerdán Borbély Ádám kapus csapata, a lengyel Orlen Wisla Plock otthonában folytatják BL-szereplésüket.

Forrás: Délmagyar.hu/MTI