Szegedi szenzáció Mannheimben!

Balogh Zsolt. Fotó: ehfcl.com

Parádés játékkal négygólos győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged a német Rhein-Neckar Löwen mannheimi otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán. Roberto Garcia Parrondo mind a kilenc kiharcolt hétméterest értékesítette.

Az első húsz percben kitűnően játszott a Szeged, különösen a támadójáték volt remek, 3-3 után végig 3-4 gól volt az előny, még emberhátrányokat is sikerült túlélni. Időkérés után védekezési stílust váltott a Löwen, és megkezdte a felzárkózást. Egyre több lett az eladott labda, az indulásokból pedig a mannheimiek rendre betaláltak. A szünet előtt jött a fordulat, és már a 6-1-es rohamot produkáló hazaiak vezettek.

A második játékrészben jól kapaszkodott a Tisza-parti gárda, amely nem engedte ellépni riválisát. A 37. percben az egyenlítés is sikerült, majd jött a szegedi fordítás (21-22). Megzavarodott a Rhein-Neckar – amely a Bundesligában a második helyen áll -, összeomlott a védőfala, a magyar csapat pedig 25-22-re megugrott. Nem maradt el a hazai időkérés, de ezúttal ez nem hozott eredményt. A Szeged pazarul játszott, és bő tíz perccel a vége előtt 29-25-re vezetett, Parrondo pedig könyörtelen büntető-végrehajtónak bizonyult.

A végjátékban különösen agresszív védekezést választott a német alakulat, és még emberelőnybe is került. Wyszomirski azonban káprázatosan védett ekkor is, és sikerült Európára szóló sikert aratni a félelmetes Rhein-Neckar csarnokában.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Rhein-Neckar Löwen-MOL-Pick Szeged 30-34 (17-16)
Gól: Gensheimer 8(5), Rietz 5, Schmid 5, Myrhol 4, Petersson 4, Larsen 2, Groetzki 1, Kneer 1, ill. Parrondo 9(9), Bombac 5, Garcia Robledo 4, Balogh Zsolt 4, Ilyés 3, Ancsin 3, Källman 2, Prodanovics 2, Zubai 2.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Szegeden.