Székesfehérváron is nyert a Graz 99ers

AV19_Graz99A Fehérvár AV19 hosszabbítás után 3-2-re kikapott hazai pályán a Graz 99ers együttesétől az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi fordulójában.

A két együttes pénteken Grazban mérkőzött meg egymással, az a találkozó is hosszabbítást követően dőlt el az osztrák csapat javára.

A vasárnapi mérkőzésre a védőpárokon változtatott Rob Pallin, és az új igazolást, Ryan Kinasewichet is pályára küldte. A kapuban ezúttal is Rajna Miklós kezdett.

A 26. percben Clemens Unterweger lövésébe Poulsen ért bele a fehérvári kapu előtt  (0-1). A 34. percben – négy az ötben – aztán Brendan Connolly elé került a korong, aki elhúzta Dahm mellett és a hálóba lőtt (1-1). A szezon első emberhátrányos góljával sikerült egyenlíteni. Viszont maradt továbbra is a grazi emberfór, Peter MacArthur pedig azonnal visszavette övéinek a vezetést (1-2). Az utolsó percekben Sikorcin egyenlíthetett volna, de bottal arcul ütötték. Hiába vérzett, kiállítás nem járt érte. Mégis robbant a csarnok, Kevin Wehrs kotort be egy kipattanót, így a döntés a záró játékrészre maradt (2-2).

Sikorcin két foga kitört, több öltéssel varrták össze a sebét, nem is tudott visszajönni a záró harmadra, azonban nélküle is dominálta csapat az első perceket. A fehérvári fölény kiállításokban kamatozott, ezekkel viszont nem tudtunk élni. Ráadásul a 99ers több veszélyes kontrát is vezetett, sokat köszönhettünk ekkor Rajnának. Az ötvenedik percre alábbhagyott a hazai lendület, mintha kicsit elfáradt volna a csapat a saját maga által diktált iramtól. Két perccel a harmadik játékrész vége előtt grazi ütőn volt a mindent eldöntő korong, Rajnának köszönhetően ott is maradt. Az utolsó másodpercekben még Nagy Gergő bombázott mellé, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadás elején, akárcsak két nappal ezelőtt, Kevin Brophey meglőtte a Graz győztes gólját (2-3).

Rob Pallin: „Kulcsjátékosaink hiányoznak, emellett új és visszatérő jégkorongozók vannak a csapatban. Mintha augusztus vagy szeptember eleje lenne a csapatépítés szempontjából, miközben az ellenfeleink jóval előbb tartanak. Meg kell találnunk a megfelelő „kémiát”, a játékkapcsolatokat. Tartalékos összeállításban is számos mérkőzésünkön egy gól döntött, miközben vannak játékosaink, akik igazán keményen igyekeznek, az erőfeszítés ott van, de a teljesítmény nincs. Ha azt mondta volna bárki a szezon előtt, hogy bizonyos játékosaink tizenhárom forduló alatt összesen egy gólt szereznek, meglepve fogadom a kijelentését. Nehéz így. Minden meccs nehéz. Kinasewich első fellépése volt a mai, Sarauernek a harmadik. Mások 13 meccset játszottak, plusz az előszezont. Idő kellene, de nincs időnk. A lényeg, hogy számos játékosunk, aki tavaly teljesített, idén nem teljesít. Pedig teljesítenük kellene. Ez a kulcs. Azt gondolom, jól védekeztünk, de két lőtt góllal nem lehet nyerni. Vagy egy lőtt góllal. A folytatásban is keményen kell dolgoznunk, nem szabad egymásra mutogatnunk. 31 találkozó van még hátra. A vereségsorozatunk után legalább végre pontokat szerzünk zsinórban. Ez némi pozitívum. És ma is az első harmadban sokkal jobbak voltunk, mint az ellenfél, aztán a harmadik harmadban is. A játékvezetőkkel nem szoktam kritikus lenni, de ma ez másként van.”

Ivo Jan: A szezont nem kezdtük jól, így most a fő feladatunk, hogy felzárkózzunk. Ebből a szempontból minden megszerzett pont kritikus fontosságú, így örülök a két pontnak. Ugyanakkor megvoltak a helyzeteink, hogy a rendes játékidőben eldöntsük a mérkőzést, sajnos nem éltünk velük.”

Szintén a hosszabbításban nyert a HCB Südtirol a Klagenfurt (EC-KAC) ellen. A győztes gólt jegyző Matthew Pope háromszor volt eredményes, Stephen Saviano három gólpasszt osztott ki Pope-nak.

A listavezető Znojmo csak büntetőkkel nyert a Black Wings Linz ellen, a győztes gólt Horn Yellow jegyezte. A Red Bull Salzburg 5-3-ra nyert az Innsbruck (HCI) ellen, így egy pontra megközelítette az élen álló cseheket. Az első hat percben Brett Sterling duplázott, ám még az első harmad kiegyenlített a HCI. A második játékrészben Ryan Duncan juttatta vezetéshez a hazaiakat, ám az Innsbruck kiegyenlített. A záró harmadban Ryan Duncan ütött győztes gólt, majd Daniel Weiser szerezte az RBS utolsó találatát (5-3).

A következő körben a Znojmo Bécsbe utazik a UPC Vienna Capitalhoz, míg a Red Bull Salzburg Villachba az EC VSV-hez látogat.

EBEL, 13. forduló:

Fehérvár AV19 – Graz 99ers (osztrák) 2-3 (0-0, 2-2, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Brendan Connolly (34., emberhátrányban), Kevin Wehrs (40.), ill. Clemens Unterweger (26.), Peter MacArthur (35., emberelőnyben), Evan Brophey (61.)

Forrás: fehervarav19.hu