Székesfehérváron nyert a MAC Budapest

AVS_MACA MAC négygólos győzelmet aratott a Fehérvár vendégeként a jégkorong MOL Liga szerdai mérkőzésén. A mezőny legeredményesebb játékosa a fővárosiak amerikai légiósa, a három gólig jutó Drew Olson volt.

A MAC az első lehetőségét értékesítette, Kalnins ugyan még védeni tudta Mestyán próbálkozását, az ismétlő Terbócs Istvánnal szemben már tehetetlen volt (0-1). A lélektani előnybe került vendégek egy gyors kontra végén Mestyán István góljával elléptek (0-2). Mitchell Holmberg bombagólja visszahozta lőtávolba a fővárosiakat (1-2), de Drew Olson két emberelőnyös találatával még a szünet előtt ismét elhúzott a MAC Budapest (1-4).

A szünetben kapust cserélt Tyler Dietrich, de Scola se fogott ki szerencsésebb napot kollégájánál: Tokaji távoli lövésébe Olson ért bele, majd a kapuvasról a kapuba jutott a korong (1-5). A folytatásban sok izgalmat nem hozott a játékrész, csendben teltek a percek. A pihenő előtt Alexander Grieve kettős emberelőnyben szépített az álláson, éles szögből lőtte ki a felső sarkot (2-5). Az 50. percben Holmberg flegma visszapasszára Nagy Krisztián csapott le, és egészen a kapuig korcsolyázva meglőtte csapata hatodik gólját (2-6).

A MAC ezzel a sikerrel a tabella élére állt, bár egy mérkőzéssel többet játszott, mint az eddigi listavezető, címvédő Miskolc.

Tyler Dietrich: „El kell telnie egy kis időnek, mire az utóbbi néhány mérkőzésen történteket pontosan meg tudjuk érteni és fel tudjuk dolgozni. Ami a végjátékot illeti, egyrészt keménységet és határozottságot mutattunk, kiálltunk magunkért, másrészt ez azért történt, mert hat harmadon át elvertek minket. Frusztráltak voltunk és talán szégyelltük is azt, ami az eredményjelzőn áll, nem tudom. Nem hiszem, hogy a MAC bármely mérkőzésen is alattomosan játszott volna ellenünk, vagy a tiszteletlenség legkisebb jelét is mutatta volna irányunkba. Keményen dolgoztak, több gólt lőttek, mint mi, és ez annyira felidegesített minket, hogy cirkuszt csináltunk a mai mérkőzés végéből.”

Majoross Gergely: „Az első harmadban nem játszottunk különösebben jól, de így is tekintélyes előnyre tudtunk szert tenni.Nem véletlenül Bálizs Bence a liga legjobb kapusa, ez neki is jelentős részben köszönhető. Mindig élvezetes taktikai csatát vívunk Tyler Dietrich kollégámmal, már az utánpótlás-bajnokságok óta, ma is így volt – kár, hogy a két csapat nem találkozik többet az alapszakaszban. Remélem, a szezon későbbi részében lesz még módunk megmérkőzni egymással. A végén azt is megmutattuk, hogy ha valaki egy emberünkkel szemben akar valamit, akkor az egész csapattal találja magát szemben.”

A MAC Budapest még év vége előtt Erdélybe utazik, ahol előbb december 28-án Brassóban, majd egy nappal később Csíkszeredán lépnek jégre a fővárosiak.

A DVTK Jegesmedvék Karácsony másnapján az Újpestet, majd vasárnap a Ferencvárost látja vendégül a Miskolci Jégcsarnokban.

2016. január 1-én FTC-UTE rangadóval folytatódik a MOL Liga programja, majd Vízkereszt napján a Jegesmedvék  látogatnak a Tüskecsarnokba (MAC Budapest-DVTK Jegesmedvék, január 6., 19 óra, M4 Sport).

MOL Liga:

Fehérvár AV19-MAC Budapest 2-6 (1-4, 1-1, 0-1)
Gól: Mitchell Holmberg (13.), Alexander Grieve (40., kettős emberelőnyben), ill. Terbócs István (3.), Mestyán István (9.), Drew Olson (19., emberelőnyben, 20., kettős emberelőnyben, 25.), Nagy Krisztián (50., emberhátrányban)

1.  MAC Budapest                33  23   3   3   4   154-81  78 pont
2.  DVTK Jegesmedvék            32  22   5   2   3   151-81  78
3.  Fehérvár AV19               31  14   3   2  12  112-100  50
4.  Debrecen                    33  13   3   4  13  101-101  49
5.  UTE                         32  11   5   4  12    93-87  47
6.  SC Csíkszereda              33  10   4   4  15   94-120  42
7.  Ferencváros                 33  10   2   4  17  109-129  38
8.  Dunaújvárosi Acélbikák      33  10   2   4  17   89-113  38