Szekszárdi siker a magyar párharc első meccsén

Az Atomerőmű KSC Szekszárd kilencpontos győzelmet aratott szerdán a CMB Cargo UNI Győr vendégeként a női kosárlabda Európa Kupában, a nyolcaddöntőbe jutásért zajló magyar párharc első mérkőzésén.

Cyesha Goree és Sara Krnjic. Fotó: FIBA

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a felek, a szakasz közepén 8-6-os hazai vezetés után Studer Ágnes és Theodoreán Alexandra 1-1 triplájára éptve egy 8-2-vel 4 pontos előnyt szereztek a vendégek. A sérült Krivacsevicset nélkülöző Győr azonban Goree Cyesha vezérletével egy 5-0-lal gyorsan fordított. A szakasz végén Bálint Réka büntetőivel a Szekszárd vezetett.

Krnjics Szara és Teja Oblak villanásaival 7-0-lal indította a második negyedet a Szekszárd. A folytatásban Nirra Fields és Goree jóvoltából tartotta a lépést ellenfelével a Győr, sőt Simon Zsófia pontjaival 5 pontra feljött. A félidő hajrájában Bálint Réka és Varga Zsófia is beemelt egy-egy triplát, szünetben 7 ponttal vezettek a vendégek.

A második félidőt a két Zsófi, az újabb hármast vágó Varga, valamint a duplával jelentkező Simon révén 5-0-lal kezdve 2 pontra feljött a Győr, sőt Goree találatával egyetlen pontra csökkent a vendégek előnye. Ekkor Oblak hámast dobott, s állandósult a Szekszárd 5 pont körüli előnye. A szakasz hajrájában Trök Ágnes találatával ismét feljött 2-re a Győr, de a szakasz vége Theodoreán Alexandra triplájának, valamint Oblak büntetőinek köszönhetően a vendégeké volt, akik 7 pontos előnnyel várhatták a befejező etapot.

Ennek elején 4 pontra felzárkóztak a hazaiak, ám Bálnt és Oblak egy-egy hármasára építve egy 12-2-vel tízen túli előnyhöz jutott a Szekszárd tartalékos, s fáradó ellenfelével szemben. Az utolsó lehelletéig küzdő Győr egy 7-0-lal még megfelezte hátrányát, de egyik legjobbját nélkülözve nem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást.

Völgyi Péter, a Győr vezetőedzője: „A második negyedben elkapkodtuk a támadásbefejezéseket, ezzel megteremtettük az esélyét annak, hogy a Szekszárd előnyt szerezzen, amit aztán rutinosan meg is őrzött. Most ők állnak közelebb a továbbjutáshoz, de extrajátékkal megpróbálunk a második mérkőzésen fordítani.”

Djokic Zeljko, a Szekszárd vezetőedzője: „Az első félidőben alapoztuk meg ezt a győzelmet, de ez még nem jelent semmit, a kétfelvonásos párharc első meccsét nyertük, de még egy nagyon fontos visszavágó hátravan.”

Czank Tímea: „Más szerkezetben kezdtünk Krivacevic Tijana sérülése miatt. Ha türelmesebben játszunk támadásban, az üres dobásokat jobban megteremtjük magunknak, akkor más is lehetett volna a vége. Szekszárdon mindent megteszünk azért, hogy kiharcoljuk a továbbjutást.”

Női kosárlabda Európa Kupa, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:

CMB Cargo UNI Győr-Atomerőmű KSC Szekszárd 67-76 (19-21, 13-18, 17-17, 18-20)
Győr: Czank 7/3, FIELDS 15, Török Á. 2, VARGA ZS. 13/6, GOREE 17. Csere: SIMON ZS. 13, Stepanova, Laklóth.
Szekszárd: Studer Á. 7/3, ERKIC 14, Gereben 3, McCall 4, Mansaré. Csere: OBLAK 13/9, KRNJICS 16, BÁLINT 13/9, THEODOREÁN 6/6.

Aluinvent DVTK Miskolc-Bydgoszcz (lengyel) 18.00

A visszavágókat mindkét párharcban jövő csütörtökön rendezik.

Aleksandra Crvendakic 20 pontig jutott Isztambulban plusz leszedett 8 lepattanót és kkiosztott 4 gólpasszt. Fotó: FINA

Kétpontos soproni győzelem Isztambulban

A Sopron 75-73-ra nyert szerdán a Galatasaray otthonában a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

A magyar bajnok 4/3-as győzelmi mutatóval érkezett a hozzá hasonlóan 11 pontos isztambuli riválishoz. A mérkőzés első negyede aztán mindjárt döntőnek is bizonyult, mert a magyar együttes az ott megszerzett tízpontos előnyből gazdálkodva végig vezetett. Ugyan a törökök az utolsó játékrészben mindent elkövettek, hogy legalább egyenlíteni tudjanak, két pont végül megmaradt a soproni vezetésből.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégeket erősítő szerb Aleksandra Crvendakic volt 20 ponttal.

A Sopron Basket egy hét múlva a lengyel CCC Polkowice csapatát fogadja.

Roberto Iniguez: „A végén megint megijedtünk a célegyenesben, de végül nagyon fontos győzelmet értünk el, az önbizalom szempontjából is! Úgy érzem ez a siker duplán számít nekünk!”

Aleksandra Crvendakic: „Nagyon büszke vagyok a csapatra! Igazi csapatmunkával értük el a sikert! Voltak, akik védekezésben, mások támadásban végeztek nagyon jó munkát. Számomra mindig a csapat sikere a legfontosabb, és nagyon boldog vagyok, hogy így dolgoztunk egymásért!