Szenzációs madridi győzelem Münchenben

Neuer_RonaldoA Real Madrid szétszedte a Bayernt Münchenben: Sergio Ramos és Cristiano Ronaldo duplájával 4-0-ra nyert a bajorok ellen és 5-0-ás összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája fináléjába.

A 16. percben Luka Modric szöglete Ronaldo felett elszállt, de Sergio Ramos a kapu közepébe fejelt (0-1).

Négy perccel később Di María szabadrúgását Pepe csúsztatta meg és ismét Ramos fejelt a kapuba (0-2).

A 34. percben Bale kontrázott, a végén önzetlenül tálalt Cristiano Ronaldo elé, aki könnyedén lőtt a kapuba (0-3).

A 90. percben Ronaldo harcolt ki szabadrúgást a 16-os előtt, laposan lőtte be a sorfal alatt a kapuba, Neuernek esélye sem volt (0-4).

A Real Madrid Sergio Ramos és Cristiano Ronaldo duplájával feltörölte a padlót a Bayern Münchennel és 5-0-ás összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

Utoljára 2008. szeptember 20-án állt 0-4 az eredményjelző táblán az Allianz Arénában. Bayern München-Werder Bremen 2-5 (0-2). A svéd Markus Rosenberg egy gólpassz mellett kétszer vette be a bajorok kapuját.

Egyben eldőlt az is, hogy idén sem lesz címvédés a Bajnokok Ligájában. Legutóbb még a Bajnokcsapatok Európa Kupájában az AC Milan 1989 után 1990-ben tudott duplázni. A BL 22 évada alatt ez még egyetlen csapatnak sem sikerült…

Az idei finálé helyszíne Lisszabon, az Estadio de Luz. A portugál fővárosban legutóbb 1967-ben rendeztek BEK-döntőt, akkor még az Estadio Nacionalban a skót Celtic 2-1-re nyert az Internazionale ellen. Az olaszok Sandro Mazzola büntetőjével már a 7. percben vezetést szereztek. A második játékrész derekán Tommy Gemmel kiegyenlített, majd a 84. percben Stevie Chalmers állította be a 2-1-es végeredményt.

A Real Madrid legutóbbi három döntőjét 1998-ban, 2000-ben és 2002-ben is megnyerte. A Királyi Gárda 9 BL/BEK győzelemmel vezeti az örökrangsort. A Real Madrid háromszor veszített a döntőben: 1962-ben Puskás mesterhármasa után fordított a Benfica (5-3). Két évvel később a bécsi Préterben rendezett fináléban az Internazionale 3-1-re győzte le a madridiakat.

1981-ben Palotai Károly vezette a BEK-döntőt Párizsban, ahol a Liverpool Alan Kennedy egyetlen találatával nyert a Real Madrid ellen. A liverpooli balszélső két évvel később az AS Roma elleni római fináléban a mindent eldöntő tizenegyes-párbaj utolsó büntetőjét értékesítette.

Pep Guardiola: “Természetesen nagyon csalódottak vagyunk a kedd esti kilencven perc miatt. Veszítettünk, méghozzá nagy különbséggel. Ami a Manchester United és az Arsenal ellen működött, az a Real ellen csődöt mondott. Az első meccsen Madridban jobban az irányításunk alatt tartottuk a meccset és akkor legalább néhány helyzetet kidolgoztunk. A visszavágón azonban csődöt mondtunk, ez okozta a kiesést. Nagyon rosszul futballoztunk, amikor nálunk volt a labda és ez az én felelősségem, az én hibám. Gratulálok a Real Madridnak!”

Carlo Ancelotti: “Minden játékosomnak szívből gratulálok a kedd esti teljesítményhez. Ha mindenki együtt dolgozik egy célért, az ilyen tökéletes teljesítményt szülhet. Sergio Ramos hihetetlen szezont produkál, ő a legjobb védő a világon, azonban egy ilyen sikerhez minden egyes játékosnak hibátlanul kellett teljesítenie. Mind a védekezésünkkel elégedett vagyok, mind pedig azzal, ahogy a védőink és a középpályásaink segítették a csatárainkat támadásban. Ez főszerepet játszott abban, hogy a Real tizenkét év után újra döntőt játszhat, és ez volt az egyik fő célunk. Xabi Alonso egy kicsit szomorú, hogy a sárga lapjai miatt nem szerepelhet a fináléban, és mi is sajnáljuk, hogy nem lehet ott., de a legfontosabb dolog, hogy megnyerjük a döntőt is. Arra a kérdésre nem tudok válaszolni, hogy melyik együttes ellen szeretnék meccselni a döntőben, A Chelsea rengeteg tapasztalattal rendelkezik, míg az Atlético egy hihetetlenül lelkes gárda, de most nem is ez a legfontosabb, hanem az, hogy mi ott leszünk a mindent eldöntő összecsapáson Lisszabonban.”