Szép győri győzelem Nagybányán

Baia Mare_GyorA címvédő Győri Audi ETO KC 26-18-ra nyert a Szűcs Gabriellával felálló Baia Mare (Nagybánya) otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, és ezzel óriási lépést tett negyeddöntőbe jutás felé.

A győriek egy héttel ezelőtt egygólos vereséget szenvedtek hazai pályán a középdöntő első fordulójában a Larvik elleni meccsen, most pedig itt volt a lehetőség, hogy a sorozat címvédője kijavítsa a hibát. Könnyű meccsre azonban nem számíthatott Ambros Martin csapata, ugyanis a Baiai Mare együttesének igencsak erős a játékoskerete, még akkor is, ha a csoportban elfoglalt jelenlegi utolsó helyezése nem ezt tükrözte.

A magyar bajnok Kovacsics Anikó hetesgóljával rögtön az első percben megszerezte a vezetést, és a remek védekezés, valamint Herr Orsolya kiváló védéseinek köszönhetően előbb 3-1-re, majd a félidő felére 6-4-re húzott el a zöld-fehér gárda.

A győriek remek játéka azonban nem időszakos volt csupán, hiszen Susann Müllerék stabilan tartották előnyüket, a hazaiak egyszer sem tudtak visszajönni egálra, sőt a játékrész hajrája olyannyira jól sikerült az ETO-nak, hogy a szünetben 9-13 állt az eredményjelzőn. Herr remek teljesítményét egyébként alátámasztja, hogy az első harminc percben negyvenhét százalékos hatékonysággal védett.

A fordulás után ott folytatták a győri lányok, ahol a pihenő előtt abbahagyták. Ennek az lett az eredménye, hogy a harminchatodik percre hat lett a magyar együttes előnye (10-16). A folytatásban azonban a román együttes egy hajszállal feljebb zárkózott, de a zöld-fehérek okos játékának köszönhetően az előny nem olvadt el, a félidő feléhez érve a mieink 19-15-re vezettek.

Ambros Martin tanítványai a hajrában is nagyon érett kézilabdát mutattak be, aminek meg is lett az eredménye, a hazaiak nem tudtak 4-5 gólnál közelebb jönni az utolsó percekben. Sőt, a magyar együttes végül 26-18-ra nyerte meg az összecsapást és a jövő héten a Metz elleni hazai meccsen bebiztosíthatja a helyét a legjobb nyolc között.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 2. forduló:

Baia Mare (román)-Győri Audi ETO 18-26 (9-13)
A győriek gólszerzői: Müller 8, Löke 7, Kovacsics 6, Aguilar 2, Szen 1, Bognár-Bódi 1, Korsós 1.