Szépítettek a bécsiek Székesfehérváron

Vienna CapitalsA Vienna Capitals 3-2-re győzött a Fehérvár AV19 otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) negyeddöntőjének harmadik, keddi mérkőzésén, így 2-1-re szépített a párharcban.

Pokoli hangzavarban kezdődött az EBEL-negyeddöntő harmadik összecsapása. Engstrandnak pár másodperc után máris védenie kellett, Jim Boni, a vendégek vezetőedzője nem a levegőbe beszélt, amikor kulcsfontosságúnak nevezte, hogy ők szerezzék meg a vezető gólt. A Capitals játékosai nem kértek, és nem adtak kegyelmet, erről Bartalis is meggyőződhetett, aki egy ütközés után fájdalmas arccal ment le cserére.

A 7. percben Kovács Csaba került tiszta lövőhelyzetbe, de Zaba könnyedén hárított. Egy percre rá viszont már esélye sem volt. Egy távoli lövésbe Németh Attila tette bele az ütőjét, a korong pedig a kapuban állapodott meg (1-0).

Alig 28 másodperc telt el a második harmadból, amikor Iberer nem túl erős lövése Engstrand lábai között a kapuba csorgott (1-1).

Futószalagon jöttek a vendéghelyzetek, mégis egy Volán-támadás után kapott gólt a hazai csapat. A támadóharmadban eladott koronggal Nödl és Bois ugrott meg kettő az egyben, végül előbbi átadását utóbbi vágta a hálóba (1-2). Röviddel ezután Hackl meglőhette volna a harmadikat is, szerencsére célt tévesztett.

Két perccel a harmad vége előtt egy szokásos Sarauer-Banham összjáték végén Frenki tüzelt, de a lövése Zaba zsákmánya lett, majd Kóger mehetett ki két percre, az emberelőnyből pedig újabb találatot jegyzett a Capitals; MacArthur fonákkal emelt a kapuba (1-3).

Fel volt adva a lecke a harmadik harmad előtt; nemcsak az első játékrészben látott lendületet kellett visszaszerezni, de a kétgólos hátrányt is le kellett dolgozni. A csapat felvette a kesztyűt, sikerült is beszorítani a Capitalst. A 48. percben aztán megtört a jég; Bartalis István korcsolyázott be a támadóharmadba és nagy erővel kilőtte a felső sarkot (2-3).

A Fehérvár AV19 óriási erőket mozgósított a hajrára, ám ezúttal nem sikerült az egyenlítés.

EBEL, negyeddöntő, 3. mérkőzés:

Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 2-3 (1-0, 0-3, 1-0)
Gól: Németh A. (9.), Bartalis (48.), illetve Iberer (21.), Bois (26.), MacArthur (40.)

Az állás: 2-1 a Fehérvár javára.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó sorozat negyedik összecsapásának pénteken Bécs ad otthont. A Fehérvárnak a mostani a nyolcadik szezonja az EBEL-ben és ez a negyedik alkalom, hogy bekerült a rájátszásba.