Szétlövésben és hosszabbításban is győzött a Fehérvár

Nagy GergoA Fehérvár AV19 szétlövésben győzte le a vendég Klagenfurtot az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki fordulójában. A MOL Ligában a MAC Budapest 4-3-ra nyert Újpesten, míg a listavezető DVTK hosszabbításban győzte le a Fehérvárt.

Az előző négy mérkőzését rendes játékidőben megnyerő magyar együttes a második harmadban négy perc alatt háromgólos előnyt harcolt ki, végül mégis hosszabbításra kényszerült. A győzelmet érő büntetőt Nagy Gergő értékesítette. Csapata 22 forduló után a tabella nyolcadik helyén áll.

Rob Pallin, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „Kiemelhetjük a második harmadot, de ha az első harmadtól kezdve Hetényi Zoltán teljesítménye nem lett volna ilyen kiemelkedő, már a második harmad végén döntetlenre álltunk volna. Kapusunk teljesítményét, külön az első harmadban, mindenképpen ki kell emelnem. Megadta a lehetőséget, hogy folyamatosan meccsben maradjunk, az első harmad lövési statisztikái alapján több lövést kaptunk, mint amennyit lőttünk és a játékosaink inkább a jelenlegi helyzetünkkel (a sérültek száma újra nőtt – a szerk.) foglalkoztak, így Zoli adott nekünk tartást. A szünetben aztán azt mondtam nekik, hogy ezt a negatív hozzáállást dobják le magukról, mert kint vár ránk egy mérkőzés, amit végig kell játszanunk. A második harmad aztán jól is sikerült, gólokat lőttünk, de sajnos a végén két buta szabálytalanság miatt visszajött az ellenfél a mérkőzésbe. Nem szabad ilyen könnyelműségeket elkövetnünk. És nem szabad megilletődve játszanunk, nem szabad meghátrálnunk, folyamatosan nyomnunk kell. Ez ma tizenegy támadóval – akiket nem tudtam az egész mérkőzésen egyenletesen terhelni –  igen nehéz feladat volt. Ettől eltekintve mindegyikőjük hatalmasat küzdött.”

EBEL:

Fehérvár AV19-Klagenfurt (osztrák) 4-3 (0-0, 3-1, 0-2, 0-0, 1-0) – büntetőkkel
Gól: Kovács Csaba (25.), Bodó Christopher (26.), Kóger Dániel (29., emberelőnyben), Nagy Gergő (67.), ill. Thomas Koch (39., emberelőnyben), Thomas Pöck (54.), Kevin Kapstad (56., emberelőnyben)

Újpesten a MAC Budapest a záró játékrészben fordított, a győztes gólt Jeffrey Hayes szerezte.

Szilassy Zoltán, UTE: „Túl könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek, ez megbosszulta magát. Az ötödik találatra sajnos már nem sikerült reagálni, hiába tettünk fel mindent egy lapra. Négy gólt ütni egy ilyen riválisnak nagyon jó dolog, az öt bekapott viszont kicsit sok.”

Majoross Gergely, MAC Budapest: „Az ősz hajszálaim száma tovább nőtt ezen az estén. Sok mindent jól csináltunk, de több megmozdulásunk a szilveszteri bakiparádéba is bekerülhet majd. Fő erősségünk, hogy egy pillanatra sem állunk meg és tudunk egymásért küzdeni, a kihagyott helyzeteink dacára ezért sikerült most fordítani.”

Székesfehérváron a Jegesmedvék mindössze három sorral tudtak kiállni a csapatot sújtó sérüléshullám miatt, de a Fehérvár sincs jobb helyzetben, a klub két felnőtt együttesének összesen közel tíz sérültje van. Az első harmad főként mezőnyhokit hozott, kevés helyzettel. Egyik csapat sem tudott fölényt kiharcolni és a góllövéssel is hadilábon álltak a játékosok, így érintetlenek maradtak a kapuk.

A 27. percben – emberelőnyben – megszerezte a vezetést a Fehérvár, Szabó közeli lövése pattant be valahogy a kapuvasnál álló Adorjánról. Harminc másodperc telt el, amikor emberhátrányban egyenlítettek a Jegesmedvék, Tóth mattolta Scola-t. Újabb 38 szekundum után, ugyanabban az előnyben Becze lőtte ki a sarkot. A 31. percben Tóth vitte be a korongot a támadóharmadba és mivel nem támadt ki rá senki, kilőtte a bal felső sarkot. A 35. percben Shupe cselezte át magát a védőjén, majd Adorján mellett behúzta a korongot a kapuba. Két perc múlva jött a válasz, Hajós a kapu előteréből fonákkal húzta fel a pakkot a felső sarokba. Az utolsó percekben teljesen beszorult a Fehérvár, és az óriási nyomás másfél perccel a játékrész vége előtt érett góllá, Miskolczi nagy lövése vágódott a bal sarokba.

A harmadik harmad elején Tóth ugorhatott ki szólóban, de lövését védte Scola, a korong ott pattogott a kapu előtt, végül Somogyi találta meg leghamarabb és a hálóba emelt. Még egy perc sem telt el, amikor Tóth közeli lövése a kapuvason csattant, a védők nem tudtak felszabadítani, és végül Booras közelről nem hibázott. A 48. percben Arany nem túl erős kék vonalas lövése talált utat a kapuba. Az 54. percben Holmberg szerzett korongot a miskolci kék vonalnál, egyedül vihette a pakkot a kapusra és nagy gólt lőtt. Két perc múlva Dansereau lőtt hatalmas kapuvasat, majd az 57. percben Becze szólóját védte Adorján. Bő egy perccel a vége előtt Becze egyenlített közelről.

A hosszabbításban emberelőnyben játszhattak a Jegesmedvék, ám mégis gólt kaptak, Hamvai Szilárd szerezte meg élete első MOL Liga-gólját, rögtön egy ilyen emlékezeteset.

Mayer Péter, DVTK Jegesmedvék: „Előbb-utóbb el kellett jönni ennek: az élet szembesített bennünket azzal, hogy senki sem ülhet a babérjain. Ma csak 25-30 percet hokiztunk, és a mérkőzés második felében olyan dolgokat erőltettünk, amelyek nincsenek benne az elvárásokban. Ráadásul most egy jól küzdő ellenféllel találtuk magunkat szemben, amely kétes helyzetekből is tudott gólt lőni. Ma a Fehérvár nem érdemtelenül vitte el a plusz pontot.”

Tyler Dietrich, Fehérvár AV19: „Ez egy őrült meccs volt. A Miskolc hozta a már ismert kitűnő támadójátékát, de mi szerencsére vissza tudtunk jönni három gólos hátrányból is. A csapat óriási erőfeszítéseket tett a győzelemért, és ezt sikerült is elérnünk, büszke vagyok a játékosaimra.”

MOL Liga:

UTE-MAC Budapest 4-5 (1-1, 3-2, 0-2)
Gól: Gröschl Tamás (19.), Feil Arnold (23.), Virág Tamás (34.), Eric Pance (38., emberelőnyben), ill. Bödök Bence (7.), Ian McDonald (30., 59., ee.), Terbócs István (31.), Jeffrey Hayes (52.)

Dunaújvárosi Acélbikák-FTC 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)
Gól: Michal Vazan (6.), Azari Zsolt (8., emberhátrányban), Philip Busbacher (14.), Bradley Smith (42., emberelőnyben), ill. Jereme Tendler (29.)

DVTK Jegesmedvék-Fehérvár AV19 6-7 (0-0, 4-3, 2-3, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Tóth Adrián (27., emberhátrányban, 31.), Hajós Roland (37.), Miskolczi Márk (39.), Somogyi Balázs (44.), Jon Booras (45.), ill. Szabó Pál Krisztián (27., emberelőnyben), Becze Tihamér (28., ee., 59.), Preston Shupe (35.), Arany Máté Dániel (48.), Mitchell Holmberg (54.), Hamvai Szilárd (61., emberhátrányban)