Szétlövésben nyert a Fehérvár

A Fehérvár AV19 szétlövésben győzte le a vendéglátó Dornbirn Bulldogs csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

Mezőnyjátékkal kezdődött a Fehérvár AV19 mérkőzése Dornbirnban, majd egy-egy helyzet után mindkét oldalon, előnybe került együttesünk. A fórban végig bent tartotta a korongot a vendég gárda a Dornbirn kapuja előtt, végül Hári János révén a vezetés is meglett, támadónk egyéni akció után lőtt a rövid sarokba (0-1). A gól felpaprikázta a mieinket, beszorították a „Bulldogokat” egészen a harmad közepéig, amikor először Sárpátki, majd LoVecchio lőhetett volna. A 12. percben kijött a szorításból a hazai együttes, egyre aktívabbak lettek Carruth kapuja előtt, mígnem Ziga Pance ugratta ki James Arnielt, a támadó pedig nem is hibázott (1-1).

A második harmad második felében egyre nőtt a fehérvári mezőnyfölény ez végül a 34. percben érett góllá, David Gilbert tette rá a kapura a korongot, ami átcsorgott a hazaiak kapusán (1-2). A játékrész vége előtt Ziga Pance kapott 2+2 perces kiállítást palánkra lökésért, de maradt az egygólos fehérvári vezetés.

A harmadik harmad elején egy Manavian-bombáig jutott a Fehérvár AV19, majd Carruth hárított egy szólót. Már öt az öt ellen a Dornbirn alakított ki újabb helyzeteket, Luttinen kiállítása után pedig az egyenlítés is összejött, James Arniel talált be, aki egy kapu előtti csellel elfektette Carruthot és a hálóba lőtt (2-2).

A hosszabbítás után végül büntetőkkel dőlt el a mérkőzés. Hazai oldalon McMonagle és Reid is hibáztak, míg Matt Fraser belőtte, a vendégeknél pedig Hári János és Olivier Latendresse volt eredményes, ezzel a Fehérvár AV19 szerezte meg a bónuszpontot.

A sereghajtó magyar együttes tizenhatodik mérkőzésén hatodszor nyert.

Benoit Laporte: „A tegnapi mérkőzés után szerencsére sikerült mindenkinek kipihennie magát, ma pedig győztünk egy olyan csapat ellen, akik tegnap 8-5-re múlták felül a Znojmót. Tudtuk, hogy a Salzburg ellen mutatott védekezésnél jobbnak kell lennünk, ez ma működött is, egy hibától eltekintve elégedett voltam a védelmünkkel. Mindenki elvégezte a maga feladatát, a csapat egyben volt, ezt a pozitív mentalitást pedig a következő két mérkőzésre is át szeretnénk vinni. A következő mérkőzésünket jövő szombaton játsszuk, a válogatott program előtt még két találkozó vár ránk. A hetet arra fordítjuk, hogy dolgozzunk azokon az apró részleteken, amik segíthetnek otthon tartani a pontokat a következő hétvégén, és hogy a srácok mind mentálisan, mind pedig fizikálisan felkészültek legyenek a szünet előtti két összecsapásra.”

EBEL:

Dornbirn Bulldogs (osztrák)-Fehérvár AV19 2-3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) – szétlövés Gól: J. Arniel (16., 46., emberelőnyben), ill. Hári (5., emberelőnyben), Gilbert (34.), Latendresse (győztes büntető)

Vas János mesterhármasával nyert a címvédő

A címvédő DVTK Jegesmedvék csapata 4-1-re győzött a Fehérvári Titánok otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

A vendég miskolciaknál 1-1 után mesterhármast ért el a válogatott Vas János, aki mindhárom gólját emberelőnyből ütötte.

Erste Liga:

Fehérvári Titánok-DVTK Jegesmedvék 1-4 (1-1, 0-1, 0-2)
Gól: Mazzag Dániel (18., emberelőnyben), ill. Magosi Bálint (19.), Vas János (32., 52., 54., mindhármat emberelőnyben)

MAC Budapest-SC Csíkszereda (román) 6-4 (1-0, 2-0, 3-4)
Gól: Somogyi Balázs (14.), Nagy Krisztián (32., emberelőnyben), Tomás Klempa (39.), Terbócs István (42.), Keegan Dansereau (49., 60.), ill. Radim Valchar (41.), Peter Fabus (45., 58.), Salló Alpár (53., emberelőnyben)

Ferencvárosi TC-Újpesti TE 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)
Gól: Bödök Bence (32.), Jereme Tendler (37.), Preston Shupe (50., emberelőnyben), Virág Tamás (57.), ill. Justin Cseter (31.)

EV Vienna Capitals (osztrák)-ASC Corona Brasov (román) 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Alexander Maxa (5., emberhátrányban), ill. Bors Huba-Ferenc (49.), Makszimsz Szirokovsz (63., emberelőnyben)

1. DVTK Jegesmedvék 11 9 1 – 1 42-18 29 pont
2. MAC Budapest 13 9 – – 4 54-32 27
3. Újpesti TE 12 8 – – 4 35-28 24
4. Ferencvárosi TC 12 7 1 – 4 48-34 23
5. SC Csíkszereda 10 5 – – 5 33-30 15
6. ASC Corona Brasov 10 3 1 1 5 29-29 12
7. Dunaújvárosi Acélbikák 12 4 – – 8 28-40 12
8. Fehérvári Titánok 11 3 – 2 6 32-49 11