Szétlövésben nyert a Miskolc

Jegesmedvek_440A Miskolc szétlövésben győzte le a vendég Corona Brasov csapatát a jégkorong Mol Liga szombati játéknapján. A Dab.Docler győztes gólját Pavuk Attila szerezte két perccel a vége előtt a HSC Csíkszereda ellen.

A mérkőzést erősen kezdték a Jegesmedvék, Polcnak több nagy védése is volt az elején. Aztán a 6. percben, a semmiből megszerezte a vezetést a Brassó: Antal egy kipattanót kotort be közelről (0-1). Továbbra is a Miskolc játszott fölényben, Polc két esetben is bizonytalan volt, de a szerencse megmentette a góltól. A 19. percben jött az egyenlítés: kapu előtti kavarodás végén Hajós emelt a kapuba, így fél perc alatt használták ki emberelőnyüket a Macik (1-1).

A második harmad ugyanúgy indult, ahogy az előző befejeződött. A hazaiak támadtak többet és veszélyesebben, de valami apróság mindig hiányzott a gólhoz. A harmad felétől kezdett többet támadni a Brassó, főleg emberelőnyben, és ekkor már Bálizsnakis bőven akadt munkája, sőt kétszer bravúrt is be kellett mutatnia. A 16. percben Dudas szánta el magát lövésre a kék vonalról, és elemi erejű bombájába Hajós szúrt be, így a korong védhetetlenül vágódott a kapuba (2-1).

A harmadik harmadban nem alakult ki szép játék, annál nagyobb küzdelem folyt a jégen, rengeteg test test elleni csatával. Kevés helyzetet láthattak a nézők, de azoknál a kapusok a helyükön voltak. A 13. percben Virág ment be szabadon a támadó harmadba, majd kilőtte a bal alsó sarkot (2-2). A 18. percben kettős emberelőnybe került a Brassó, ám ezt önfeláldozó védekezéssel kihúzták a Macik. Két másodperccel a vége előtt óriási helyzetet hagytak a Jegesmedvék, így jöhetett a hosszabbítás.

A hosszabbításban a hazaiak nem tudtak kihasználni egy emberelőnyt, majd 44 másodperccel a lefújás előtt Dudas hatalmas kapuvasat lőtt. A döntés így a büntetőkre maradt: Bálizs Bence ennek során Klouda, Hietamaki és Petres rávezetését is kivédte, míg a másik oldalon Dansereau kegyetlenül bevágta a korongot a jobb sarokba, így a Jegesmedvék nyerték a mérkőzést.

Majoross Gergely: – Furcsa mérkőzés volt, hiszen uraltuk a játékot, vezettünk is, aztán egy elkerülhető góllal egyenlített az ellenfél. A csapat nagy lelkierőről tett tanúbizonyságot, hiszen ezután kettős emberhátrányba kerültünk, de végül ezt kivédekeztük. Ismét rengeteg helyzetünk volt, de érdekes, hogy a Brassónak eddig minden meccsen csak két gólt tudtunk ütni. Mindenesetre fontos győzelmet arattunk.

MOL Liga, 17. forduló:

Miskolci Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0), szétlövés után
Gól: Hajós Roland (19., emberelőnyben, 36.), Keegan Dansereau ill., Antal Zsombor (6.), Virág Csanád (53.)

Dab.Docler – HSC Csíkszereda (román) 4-3 (2-1, 0-1, 2-1)
Gól:  Papp Viktor (2.), Kiss Ákos (10., 50. – mindkettő emberelőnyben),  Pavuk Attila (58.), emberelőnyben, illl. Niklas Sjölund (7.), Michal Satek (22.), Bíró Mátyás (57.)

1.  Dab.Docler                  17 13   2   1   1  65-41  44 pont
2.  Miskolci Jegesmedvék        17  8   4   2   3  69-38  34
3.  Nové Zámky                  16  7   4   2   3  68-52  31
4.  Corona Brasov               16  6   2   6   2  44-47  28
5.  Debrecen                    16  5   1   3   7  60-54  20
6.  UTE                         17  5   –   3   9  47-74  18
7.  FTC                         17  3   2   –  12  39-61  13
8.  HSC Csíkszereda             16  1   3   1  11  37-62  10