Szétlövéssel a MAC Budapest nyerte a miskolci rangadót

DVTK-MAC-11-ajSzétlövéssel az előző idényben döntős, listavezető MAC Budapest nyert a címvédő DVTK Jegesmedvék otthonában a jégkorong MOL Liga pénteki rangadóján.

Csíkszeredában visszavágott a Galac, Belgrádban úgy győzött a Debreceni HK négy góllal, hogy Gyenes Dávid mind a 15 hazai kapuralövést hárította.

Székesfehérváron nagy küzdelemben győzött végül azt UTE, a győztes gólt Sikorcin Ladislav szerezte.

A Dunaújvárosi Acélbikák három góllal múlta felül a Ferencvárost.

Óriási küzdelmet, közönségszórakoztató játékot hozott a MOL Liga két éllovasának miskolci mérkőzése, amely a büntetők 8. körében dőlt el a MAC javára.

A mérkőzés elején alaposan meglepte a MAC a hazai csapatot, az első pillanattól a kezükbe vették a játék irányítását, amely így döntő részben a miskolci térfélen zajlott. A Jegesmedvék először a negyedik percben jutottak el Bálizs kapujához. Egy perccel később már vezettek a vendégek: Kovács Csaba kék vonalas lövése kipattant Adorjánról, Somogyi Balázs elé, és az exmiskolci csatár fonákkal a hálóba emelt (0-1).

A 14. percben – 4 a 4 elleni játék során – Miskolczi Márk egy gyors kontra végén kilőtte a jobb felső sarkot (1-1). A Jegesmedvék is elpazaroltak egy emberelőnyt, majd az utolsó pár perc nagy iramú, változatos, de kiegyenlített játékot hozott, és bár mindkét kapusnak akadt védeni valója, újabb gól nem esett.

A második harmad is élvezetes hokival kezdődött, a csapatok magas fordulatszámon pörögtek, a közönség nem unatkozott. A 32. percben visszavette a vezetést a MAC: Pozsgai Tamás emberelőnyben lőtt nagy gólt a kék vonalról (1-2). Egy újabb elpazarolt miskolci fór után Adorján percei jöttek, egymás után kétszer is nagyot kellett védenie. Nem volt hátra egy perc, amikor a hazaiak ismét egyenlítettek. Emberelőnyben egy kapu előtti kavarodást Magosi Bálint használt ki (2-2).

A harmadik játékrész elején nem változott a játék képe, hol az egyik, hol a másik gárda táborozott le ellenfele kapujánál. Mindkét kapus remekelt, volt is dolguk rendesen, miután a csapatok felvállalták a nyílt sisakos támadójátékot.

Hatalmas küzdelem alakult ki a győztes találatért, a játékosok nem kímélték magukat. Az utolsó pillanatok a miskolciakéi voltak, ám Bálizs három óriási bravúrral hosszabbításhoz segítette csapatát.

A túlóra is nagyon izgalmas volt, bármelyik csapat eldönthette volna a pluszpont sorsát, ám a két kapus extra teljesítménye kitartott. A büntetőpárbaj ennél is nagyobb fordulatokat hozott, és csak a nyolcadik körben dőlt el, amikor Nagy Gergő magabiztosan belőtte a saját rávezetését, Pavuk viszont a kapuvasat találta telibe, így a győzelem a MAC Budapesté lett.

Végletetekig kiélezett, remek mérkőzést vívott a két éllovas, a nézők óriási küzdelmet, kiemelkedő kapusteljesítményeket láthattak, és a győzelem tényleg csak egy hajszálon múlott.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: ”Két kiegyensúlyozott csapat vívott igazán remek mérkőzést. A játékban volt egy kis hullámzás, hiszen kétszer vezettek, kétszer egyenlítettünk. Mindkét csapat komoly erőfeszítéseket tett a győzelem érdekében, amely végül büntetőkkel dőlt, sajnos nem a mi javunkra. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, kis szerencsével nyerhettünk volna.”

Majoross Gergely, MAC Budapest: ”Kiváló mérkőzés volt, ha negyven ilyet tudnánk vívni egy szezonban, az óriási fejlődést biztosítana nekünk és a liga többi csapatának is. A közönség láthatóan élvezte a parázs összecsapást, és már most látszik, hogy ismét jó kis szériának nézünk elébe a Jegesmedvékkel.”

MOL Liga:

DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest 2-3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1), szétlövés után
Gól: Miskolczi Márk (14.), Magosi Bálint (40., emberelőnyben), ill. Somogyi Balázs (5.), Pozsgai Tamás (32., emberelőnyben), Nagy Gergő (65.)

Fehérvári Titánok – UTE 3-4 (1-0, 0-2, 2-2)
Gól: Preston Shupe (16., emberelőnyben), Varga Balázs (52., 53.),  ill. Karol Csanyi (24., 39.), Andrej Hebar (49.), Ladislav Sikorcin (58.)

Ferencváros – Dunaújvárosi Acélbikák 2-5 (0-1, 2-1, 0-3)
Gól: Jereme Tendler (39.), Vladimir Dubek (39.), ill. Nagy Márk Máté (5.), Keegan Dansereau (34., kettős emberelőnyben), Danil Kaskov (48.), Azari Zsolt (57.), Becze Tihamár (58., üres kapuba)

HK Beograd – Debreceni HK 0-4 (0-1, 0-0, 0-3)
Gól: Alekszej Koszurov (5., 60., emberelőnyben), Németh Attila (51.), Artyem Bezrukov (54.),

SC Csíkszereda – Dunarea Galati 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)
Gól: Radim Valchar (10.), ill. Pál Zoltán (30.), Philip Bushbacher (37.)

Forrás: jegkorongszovetseg.hu