Szétlövéssel nyert a Fehérvár

GRAZ,AUSTRIA,07.DEC.16 - ICE HOCKEY - EBEL, Erste Bank Eishockey Liga, Graz 99ers vs Fehervar Alba Volan 19. Image shows the rejoicing of Zoltan Hetenyi (Alba Volan). Photo: GEPA pictures/ David Rodriguez Anchuelo

Hetényi Zoltán. Fotó: GEPA pictures/ David Rodriguez Anchuelo

A Fehérvár 2-2-es döntetlent követően szétlövéssel múlta felül a vendég Südtirol Alperia csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján.

Péntekre Szabó Dániel, Erdély Csanád és Sárpátki Tamás is megbetegedett, míg Kocsis Ferenc és Vincze Péter a Fehérvári Titánokkal tartott a Ferencváros elleni találkozóra, így alaposan felforgatott összeállításban kezdte a Bolzano elleni mérkőzést Benoit Laporte együttese.

Az első két gólnélküli harmad után a a harmadik játékrészben 11 percen belül született négy találat. A 42. percben Owens okosan a kapu mellé, a palánkra lőtte a korongot laposan, a visszapattanót Orban pöccintette vissza, majd Chris Bodo passzolta a kapuba (1-0).

Reisz jutott a kiállítás sorsára a 48. percben, Reid, majd Luoma kísérletét védte a magyar hálóőr, és bár kiegészült a hazai együttes, maradt támadásban a Bolzano. Gellert lőtt a kék vonalról, Markus Gander pedig jól tette bele az ütőjét a korongba, ezzel becsapva Hetényit (1-1). Az egyenlítés után átvette az irányítást a tiroli csapat, többször kellett mentenie a fehérvári kapusnaká, Az 53. percben azonban már ő is tehetetlen volt. Metropolit hozta el a bulit, a mellette álló Marc-Olivier Vallerand pedig kapásból felvarrta a bal felsőbe a pakkot (1-2).

Hat perccel a játékrész vége előtt Gandert szórták ki a játékvezetők, a szurkolók pedig elképesztő buzdításba kezdtek, érezték, hogy kulcsfontosságú lehet ez az előny. Ez pedig Melicherciket biztosan megzavarta. Antonin Manavian egy már elveszettnek hitt korongot a kék vonal magasságából, fonákkal tett vissza, a szlovák kapus kezei alatt pedig a hálóba gurult (2-2).

A hosszabbításban két Maylan- és egy Insam-helyzetet hozott az első négy perc, majd a játékvezetők úgy látták, hogy elcserélték magukat a fehérváriak, így a 4 a 3 ellen támadhattak a tiroliak. Metropolit passzába Palmieri szúrt bele, de Hetényi biztosan védett. Ennél többre nem jutottak a vendégek, az utolsó fél percben már hárman-hárman maradtak a csapatok, gól azonban nem esett, a büntetőkre maradt a döntés.

Vallerand fölé, Beauregard Melichercik lepkésébe lőtt. Reid kísérletét védte Hetényi, majd Kóger higgadtan a jobb alsóba helyezett. Bernard rávezetését Hetényi mamuttal kitolta, így 3-2-re nyert a Fehérvár és két pontot itthon tartott a Bolzano ellen.

A gárda így továbbra is 9. helyen áll a tabellán. Szombaton a Innsbruck vendégeskedik Székesfehérváron.

Benoit Laporte: „Nagyon fegyelmezetten játszottunk, azonban az emberelőnyös játékunk nem volt annyira jó, de éppen időben szereztük az egyenlítő gólunkat. Nem kaptunk túl sok kiállítást, de az emberhátrányos játékunk nagyon jól működött. Buliból kaptunk egy szerencsétlen gólt, de az ilyenek benne vannak a játékban.”

Tom Pokel: „Úgy gondolom, hogy kaptunk egy igazságtalan kiállítást, amiből a Fehérvár kiegyenlített. Emellett a nagy helyzeteinket nem tudtuk belőni, a rendes játékidőben kétszer is szólóban vezettük a fehérvári kapura a korongot, de képtelenek voltunk belőle gólt szerezni. Ez jelentősen hozzájárult a vereséghez.”

EBEL:

Fehérvár AV19 – HCB Südtirol Alperia (olasz) 3-2 (0-0, 0-0, 2-2, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
Gól: Christopher Bodo (42.), Antonin Manavian (55., emberelőnyben), ill. Markus Gander (50.), Marc-Olivier Vallerand (53.)