Szilágyi Dorottya hat gólt lőtt Kína ellen

HUN_CHNA magyar női vízilabda-válogatott tízgólos győzelmet aratott a házigazda kínai együttes felett a világliga Sanghajban zajló szuperdöntőjének második fordulójában.

Bíró Attila szövetségi kapitány együttesének legeredményesebbje – akárcsak a keddi, Kanadától elszenvedett vereség alkalmával – Szilágyi Dorottya volt.

„Örülök, hogy néhány játékosom, ha egy nap késéssel is, de végre „megérkezett” Sanghajba – utalt a jelentős formajavulásra Bíró Attila. – Jó volt elhallgattatni a közel teltháznyi kínai szurkolótábort, illetve megörvendeztetni a maroknyi magyar drukkercsoportot, amelyben helyet foglalt Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke és a teljes sanghaji konzulátus. Ők és a velük lévő kínai üzletemberek is külön gratuláltak a lányoknak a nagyszerű játékért.”

Ami a folytatást illeti: a mieink csütörtökön magyar idő szerint 9-kor a pont nélkül álló Ausztrália ellen játszanak.

FINA női vízilabda Szuperliga, 2. forduló

B csoport:

Magyarország — Kína 16-6 (4-2, 4-0, 4-2, 4-2)
Gól: Szilágyi 6, Bujka 4, Antal, Illés 2-2, Keszthelyi, Somhegyi 1-1, ill. Ning Guo 3, GuanNan Niu 1, YiWen Lu 1, Xiao Chen 1.

Kanada — Ausztrália 8-4 (0-2, 3-2, 0-2, 1-2)
Gól: Joelle Bekhazi 2, Monika Eggens 2, Kyra Christmas 1, Elyse Lemay 1, Shae Fournier 1, Christine Robinson 1, ill. Rowie Webster 2, Bronte Halligan 1, Amy Ridge 1.

Csütörtök:
Magyarország — Ausztrália, 9.00

Az állás: 1. Kanada 5 pont, 2. Magyarország 4, 3. Kína 3, 4. Ausztrália 0

A-csoport:

Egyesült Államok — Japán 17-4 (4-1, 3-1, 6-1, 4-1)
Gól: Alys Williams 3, Mary Brooks 2, Makenzie Fischer 2, Kiley Neushul 2, Aria Fischer 2, Jamie Neushul 2, Maggie Steffens 2, Maddie Musselman 1, Melissa Seidemann 1, ill. Yumi Arima 1, Akari Inaba 1, Shino Magariyama 1, Yuki Niizawa 1.

Oroszország — Hollandia 10-10 (3-4, 2-5, 2-1, 3-0) – ötméteresekkel 4-2
Gól:  Jekaterina Prokofjeva 3, Tatjana Tolkunova 3, Darija Gerzanics 2, Olga Gorbunova 1, Darija Rizskova 1, Elvina Karimova 1, Alena Serszantova 1, Anazstaszija Szimanovics 1, Anna Timofejeva 1, ill. Lieke Klaassen 3, Catharina van der Sloot 3, Miloushka Smit 3, Maud Megens 2, Laura van der Graaf 1.

Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Oroszország 5, 3. Hollandia 1, 4. Japán 0

A két négyesből mindegyik csapat bejut a negyeddöntőbe, ahol keresztbe játszanak majd: az első a negyedikkel, a második a harmadikkal.

Forrás: FINA/waterpolo