Szilágyi Liliána ezüstérmet szerzett a junior úszó vébén

Szilágyi Liliána, Kathryn McLaughlin,

Szilágyi Liliána, Kathryn McLaughlin és Misuzu Yabu

Szilágyi Liliána ezüstérmet szerzett 200 méter pillangón a dubaji junior úszó-világbajnokság második, keddi napján.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint a versenyző bár esélyesnek számított, a végén saját bevallása szerint nem vette észre amerikai vetélytársát, és ez az első helyébe került. Szilágyi – aki 2:09.46 perces idővel csapott a célba – ugyanakkor megfogadta, hogy nagypapája, az augusztus 18-án elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Gyarmati Dezső emlékére aranyérmet fog szerezni, erre ötvenen vagy százon lesz lehetősége.

A magyar úszók először szerepelnek junior vb-n, azaz Szilágyié a korosztály első magyar vb-érme.

Sztankovics Anna, azután, hogy hétfőn 31.10 másodperccel megdöntötte Kovács Ágnes országos csúcsát 50 méter mellen, a keddi döntőben csaknem egy másodperccel gyengébb időt úszott, s 32.20 másodperccel hatodik lett. Ugyanebben a számban Sebestyén Dalma 32.57-tel nyolcadikként végzett.

A nap harmadik magyar finalistája, Földházi Dávid 200 vegyesen hetedikként ért célba.