Szirányi Bence a hosszabbításban ütött győztes gólt

AVS_VillacherA Fehérvár AV19 jégkorongcsapata hosszabbításban 3-2-re legyőzte a vendég Villach csapatát az osztrák liga (EBEL) pénteki játéknapján.

A magas tempójú harmadkezdés után Urbas kiállítása révén előnyben is támadhattak Sofronék, de nem sikerült veszélyes helyzetet kialakítani, sőt, az első harmad közepén Urbas tört be a harmadba, megkerülte a kaput, majd egy csellel Hetényi lábai között a kapuba lőtt (1-0).

A második harmad közepére felpörgött mindkét együttes, ám ezt csapatunknak sikerült jobban kihasználnia, Courchaine szerzett korongot a kék vonalnál, aki a kapu előtt várakozó Christopher Bodo elé passzolt a második harmad 12. percében. A támadó a kapus elé befordulva a hálóba lőtt (1-1).

A mérkőzés 35. Percében aztán újra előnyben támadhatott Benoit Laporte együttese, a kiegészülés pillanatában, 2 perccel a második harmad vége előtt Adam Courchaine kapott szép passzt Szirányitól, és fonákkal a kapuba emelt (2-1).

Két hazai hátránnyal kezdődött a záró játékrész, amit ki is használtak a vendégek, az első kétperces kiállítás alatt Hunter passzolt a kapu elé érkező Evan McGrath elé, aki jó ütemben ért bele a korongba (2-2).

A hosszabbításban Szirányi Bence csúsztatott Herczog lába mellett a kapuba (3-2).

Szirányi Bence: „Az első harmadban kicsit álmosan kezdtünk, de a második harmadban azt játszottuk, amit szerettünk volna, ennek pedig meg is lett az eredménye. Nem igazán gondoltam semmire a gól előtt, láttam, hogy a csatároknak sikerül benntartani a harmadban a korongot, így felléptem támadni, amikor pedig hozzám került a korong, csak a lövés lehetősége fordult meg bennem. Holnap a Dornbirn ellen nagyon fegyelmezett hokit kell játszanunk, be kell tartanunk a taktikai utasításokat és akkor megnyerhetjük a mérkőzést.”

EBEL:

Fehérvár AV19 – Villach (osztrák) 3-2 (0-1, 2-0, 0-1, 1-0)
Gól: Christopher Bodo (32.), Adam Courchaine (38.), Szirányi Bence (63.), ill. Jan Urbas (10.), Evan McGrath (42., emberelőnyben)

Forrás: fehervarav19.hu