Szkopjei döntetlennel kezdett a Ferencváros

Penezic_Pena_Althaus

A horvát Andrea Penezic, a spanyol Nerea Pena (középen) és a német Anja Althaus. Fotó: Békefi András – andras@bekefi.hu

Drámai végjáték után az FTC 27-27-es döntetlent játszott a Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

A sérülésektől tizedelt FTC nem várta jó formában a szkopjei összecsapást, az NB I-ben négy forduló után két-két győzelemmel és vereséggel áll Elek Gábor vezetőedző együttese.

Eleinte jól tartotta magát a magyar csapat, ám a szünet előtti rohanásból jobban jött ki a Vardar, könnyen szerzett találatokkal háromgólos előnnyel vonult el a pihenőre.

A folytatásban már jobban játszott a Ferencváros, és a 41. percben emberelőnyben egyenlített (20-20). Továbbra is nagy volt a hajtás, Bíró Blanka parádésan védett, az 55. percben pedig sikerült fordítani. Emberelőnyben a szkopjei alakulat dolgozta le hátrányát, majd az utolsó támadását elrontotta az FTC, így jöhetett a Vardar, amely ráadásul lehozta kapusát és plusz egy mezőnyjátékossal rohamozott.

Egy szabaddobást azonban a hazaiak játékosa a földre pattintott, ez szabálytalan, így pár másodperccel a vége előtt megkapta a labdát az FTC, ám Szucsánszki saját térfelének közepéről a kapufát találta el.