Szlovákia legyőzte Oroszországot

Juraj Kucka az orosz játékosok gyűrűjében. Fotó: Geert Vanden Wijngaert/AP

A szlovák válogatott 2-1-re legyőzte az orosz csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának szerda délutáni második fordulós mérkőzésén, Lille-ben.

A mérkőzést behúzott tetővel játszották a lille-i Pierre Mauroy Stadionban, mivel az előrejelzések szerint heves esőre lehetett számítani.

Az oroszok az angolok ellen hajrában mentettek pontot az 1-1-es döntetlennel zárult első fordulós mérkőzésen, míg a szlovákok 2-1-re kikaptak Walestől, így mindkét együttesnek fontos volt a három pont megszerzése.

A tét érzékelhetően óvatossá tette az együtteseket, a találkozó eleje eseménytelenül telt. Félóra elteltével viszont egy pazar kontratámadás végén Szlovákia megszerezte a vezetést, ezzel 275 perc után talált be újra Oroszország ellen.

32. perc: Szlovák ellentámadásnál Marek Hamsík a kezdőkörből ívelte a labdát a 16-os bal oldalánál kiugró Vladimír Weiss elé, aki egy visszahúzós csellel két orosz védőt csapott be, majd a hosszú alsóba csavarta a labdát. (1-0)

A kapott gól megfogta az oroszokat, így a szünet előtt közvetlenül növelni tudta előnyét Ján Kozák szövetségi kapitány együttese.

45. perc: Weiss gurított baloldali szögletből Marek Hamsíkhoz, ő bal lábáról átvette a jobbra a labdát, megtolta a védője mellett, majd Igor Akinfejev kapujának bal kapufájára tekerte, ahonnan a hálóba pattant (2-0).

Weiss és Hamsík egyaránt gólt szerzett és gólpasszt adott, ilyenre legutóbb az angol Wayne Rooney és Paul Scholes volt képes Eb-mérkőzésen, 2004-ben a horvátok ellen.

A második félidőben a szlovákok visszavettek a tempóból, ezt használta ki az orosz együttes, amely Gyenyisz Glusakov találatával szépített a 80. percben.

80. perc: baloldali orosz akció végén Oleg Satov ívelte vissza a labdát, a középen érkező Gyenyisz Glusakov pedig kilenc méterről a hosszú alsóba fejelt. (2-1)

B csoport, 2. forduló:

Szlovákia-Oroszország 2-1 (2-0)
Lille, Stade Pierre Mauroy, 38 989 néző, v.: Damir Skomina (szlovén)
Gól: Weiss (32.), Hamsík (45.), illetve Glusakov (80.)
Szlovákia: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Kucka, Pecovsky, Hamsík – Mak (Duris, 80.), Duda (Nemec, 67.), Weiss (Svento, 72.)
Oroszország: Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij, Scsennyikov – Neustädter (Glusakov, a szünetben), Golovin (Mamajev, a szünetben), Kokorin (Sirokov, 75.) – Satov, Szmolov, Dzjuba.

Az oroszok két fordulót követően egy ponttal állnak, míg a szlovákok győzelmüknek köszönhetően három pontosak. A csoport másik második fordulós mérkőzését, az Anglia-Wales találkozót csütörtökön délután játsszák, Lensban.