Szlovákia legyőzte Spanyolországot!

Hamsik_Casillas_Pique_440Az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában a szlovák labdarúgó-válogatott Zsolnán 2-1-re győzte le a legutóbbi két kontinensviadal (2008, 2012) győztesét.

Jól kezdték a mérkőzést a szlovákok, persze Jan Kozák csapata elsősorban a védekezésre koncentrált, viszont igyekeztek gyors kontrákkal meglepni a spanyolokat. A hazai kapuban Matus Kozacik védett remekül, nem így Iker Casillas, aki a 17. percben tulajdonképpen eldőlt a lövés elől. Történt, hogy szabadrúgáshoz jutotta a szlovákok, Juraj Kucka 20-22 méterről pontosan a kapu közepébe bombázott. A spanyol kapus szinte farkasszemet nézett a labdával, ám végül ahelyett, hogy beleállt volna a lövésbe Iker Casillas egyszerűen eldőlt jobbra (1-0).

A spanyolok tovább daráltak, de nem tudtak ritmust váltani, nem tudták meglepni a szlovákokat. A 82. percben Jordi Alba emelte be a labdát a védők mögő, ahol Paco Alcacer hat méterről a hálóba helyezett (1-1).

Négy perccel később két szlovák cserejátéko eldöntötte a három pont sorsát. Michal Duris a jobb oldalról beívelt labdáját Miroslav Stoch futtából bólintotta a jobb alsó sarokba (2-1).

Szintén a C csoportban Szkopjéban a szünetben még vezetett Luxemburg, ám Macedónia a második játékrész derekán kiegyenlített, majd a 92. percben Beshart Abdurahimi győztes gólt szerzett. Ukrajna kiköszörülte a csorbát, és 2-0-ra nyert Minszkben. Vasárnap Szlovákia látogat Fehéroroszországba.

Az E csoportban Litvánia és Szlovénia is egy-egy góllal nyert, a két ország vasárnap Vilniuszban egymás ellen lép pályára. Anglia kiütötte San Marinót.

A G csoportban Oroszország egy góllal vezetett Solnában, ám a svédek a második félidő elején Ola Toivonen találatával kiegyenlítettek. Ausztria 2-1-re nyert Kisinyovban, az osztrákok győztes találatát Marc Janko szerezte, akit  a82. percben kiállított a portugál játékvezető. Ebben a csoportban három egyaránt 4 pontos csapat áll az élen, vasárnap Ausztria Montenegrót látja vendégül.

Európa-bajnoki selejtezők, 2. forduló

C csoport:

Szlovákia-Spanyolország 2-1 (1-0)
Gól: Juraj Kucka (17.), Miroslav Stoch (87.), ill. Paco Alcácer (82.)

Macedónia-Luxemburg 3-2 (1-2)
Gól: Trajkovski (20.), Adis Jahovic (66., 11-es), B. Abdurahimi (90+2.), ill. Stefano Bensi (39.), David Turpel (44.)

Fehéroroszország-Ukrajna 0-2 (0-0)
Gól: A. Martinovics (82., öngól), Szerhij Szidorcsuk (90.)

E csoport:

Anglia-San Marino 5-0 (2-0)
Gól: Jagielka (25.), Rooney (43., 11-es, 78.), Welbeck (49.), Andros Townsend (72.)

Litvánia-Észtország 1-0 (0-0)
Gól: Saulius Mikoliunas (76.)
Kiállítva: Ken Kallaste (86., Észtország)

Szlovénia-Svájc 1-0 (0-0)
Gól: Milivoje Novakovic (79., 11-es)