Szolnok-Eger döntő lesz a vízilabda Magyar Kupában

Nagy Viktor. Fotó: Madar Viktor/waterpolo.hu

A címvédő Eger a bajnok Szolnokkal vívja a vasárnapi döntőt a férfi vízilabda Magyar Kupában, miután a Tisza-parti alakulat a négyes finálé szombati második elődöntős mérkőzésén hat góllal nyert a Honvéd ellen a Tüskeuszodában.

A meccs csak 1-1-ig volt szoros, utána a Szolnok ellépett 7-3-ra úgy, hogy minden gólját más-más játékosa szerezte. Az első duplázó Vámos Márton volt, akinek találatával alakult 8-5-re az állás. A Honvéd harcolt, volt, hogy felzárkózott, de a Szolnok sikerét nem tudta megnehezíteni.

A hevesi csapat villámrajtot vett, az újbudaiak csak a második negyed elején tudták megszerezni szépítő találatukat, amikor ellenfelük már 3-0-ra vezetett. A nagyszünetig azonban nem tudott közel zárkózni az OSC, majd a folytatásban is maradt a magabiztos egri előny (6-2, 7-3). A délszláv légiós, Drasko Brguljan góljával alakult 7-5-re az állás a harmadik negyed hajrájában, az utolsó nyolc percben azonban az Eger nem adott esélyt a fordításra, s végül 9-6-ra nyerve jutott be a döntőbe, ahol a Szolnok-Honvéd párharc győztesével találkozik.

BENU férfi Magyar Kupa, négyes döntő:

Szolnoki Dózsa-Közgép – RacioNet-Honvéd 11-5 (4-2, 3-3, 2-0, 2-0)
Gól: Fülöp 3, Vámos 2, Gocic, Aleksic, Szatmári, Varga, Younger, Jansik 1-1, illetve Fejős 3, Szivós, Gyárfás 1-1.

ZF-Eger – A-Híd OSC Újbuda 9-6 (3-0, 2-2, 2-3, 2-1)
Gól: Erdélyi 3, Cuk 2, Bedő, Hosnyánszky, Decker, Kovács 1-1, illetve Brguljan 2, Nikic, Salamon, Bátori, Zalánki 1-1