Szolnoki bravúr Vilniusban

Fotó: szolnokiolaj.hu

A Szolnoki Olaj bravúros győzelmet aratott szerdán a litván Vilnius vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa hetedik fordulójában.

A 2/4-es győzelmi mérleggel érkező Szolnok megnyerte legutóbbi két EK-mérkőzését, és Vilniusban is remekül kezdett: a harmadik percben 0-10 állt az eredményjelzőn. Vojvoda Dávid 12 pontot szerezve mind a négy triplakísérletét bedobta az első félidőben, míg Strahinja Milosevic 11 pontnál tartott a nagyszünetben, amikor 45-54 volt az állás.

Pór Péter tanítványai – akik egy hónapja 89-65-re kikaptak otthon a litvánoktól – a térfélcsere után is őrizték előnyüket. Ekkor Wittmann Krisztián és az ukrán Kirilo Natyjazsko is elkapta a fonalat, 15 pontra nőtt a különbség, de az utolsó negyed már csak 70-76-ról indult. A hajrá hallatlan izgalmakat hozott, a házigazdák folyamatosan egy-két pontos távolságban voltak, kilenc másodperccel a vége előtt 96-99-nél Nicolas Laprovittola  triplakísérleténél rálépett a vonalra, így egyenlítés helyett minimális szolnoki sikerrel zárult a találkozó.

Aurimas JasilionisBocsánatot kell kérnünk a szurkolóinktól a vereség miatt, de ezúttal egy kitűnően dobó és jól játszó Szolnokkal találkoztunk. Új védekezési rendszert gyakoroltunk – kevés sikerrel.

Pór PéterA továbbjutási esélyeket tekintve nagyon fontos meccs volt, amelyen végig vezetve nyertünk. A kitűnő kezdés megadta az alapját a jó játékunknak, tulajdonképpen végig a mi akaratunk érvényesült. Természetesen az, hogy a hárompontosokat kitűnő százalékkal dobtuk, az nagyban közrejátszott a győzelemben.

A három győzelemmel és négy vereséggel álló magyar bajnok jövő szerdán az orosz Zenit Szanktpetyerszburghoz látogat.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, E csoport, 7. forduló:

Vilnius (litván)-Szolnoki Olaj 98-99 (23-31, 22-23, 25-22, 28-23)
Vilnius: Laprovittola 26/9, Lukauskis 2, Orelik 19/9, Giedraitis, Jucikas 4. Csere: Gailius 12/6, Lavrinovic 6, Runkauskas 15/12, Gudaitis 14, Janavicius, Juskevicius. Vezetőedző: Aurimas Jasilionis.
Szolnok: Craft 3/3, Vojvoda 20/15, Borisov 4, Milosevic 22/3, Keller 6/3. Csere: Lypovyy 9/3, Wittmann 15/6, Natyazhko 17/6, Kovács P. 3, Gregory.
Vezetőedző: Pór Péter.

Szaratov (orosz)-Besiktas (török) 93-83
PAOK Szaloniki (görög)-Zenit Szanktpetyerszburg (orosz) 70-89

Az állás: 1. Zenit 13 pont, 2. Szaratov 12, 3. SZOLNOK 10 (536-567), 4. Besiktas 10 (579-615), 5. Vilnius 9 (599-595), 6. PAOK 9 (506-578)

A csoportból az első négy jut tovább a 32 közé.

A Falco nyert, a Sopron kikapott

A Falco óriási csatában legyőzte hazai pályán az olasz Varesét szerdán a férfi kosárlabda FIBA Kupa ötödik fordulójában. Ötödik mérkőzését is elvesztette a Sopron.

A Varesében három hete 94-71-re alulmaradt szombathelyiek 18 másodperccel a vége előtt értékesített két büntetővel nyertek, és 2/3-as győzelmi mérleggel várják a folytatást.

FIBA Kupa, 5. forduló

B csoport:
Benfica (portugál)-Sopron KC 91-62 (24-13, 17-15, 22-12, 28-22)

C csoport:
Falco-Trend Optika KC Szombathely – Varese (olasz) 75-73 (21-23, 15-11, 21-18, 18-21)