Szolnoki csoda Törökországban

Burak Eslik a labdával. Fotó: fibaeurope.com

A Szolnoki Olaj KK kilenc ponttal kikapott a török Trabzonspor otthonában a férfi kosárlabda Európa Kupa selejtezőjében, az első forduló szerdai visszavágóján, ennek ellenére továbbjutott.

Az első felvonást 108-98-ra a magyar csapat nyerte, ez volt egyébként a nyitó kör legtöbb kosarat hozó mérkőzése. Pokolian nehéz feladat várt Milosevicsékre, a tízpontos előny éppen határeset – gondolták sokan a piros-fekete szurkolók közül.

Eleinte fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a csapatok, az első negyedet 19-16-ra, három ponttal a hazaiak nyerték. Beragadt, és padlót fogott a folytatásban a Szolnok, 11-0-val kezdtek Eldridge-ék, és elhúztak 18 ponttal.

47-29-es félidő után, a szünetet követően – két perc alatt – 7-2-vel kezdtek a hazaiak, a különbség pedig átlépte a húszat (54-31). Borzasztóan gyenge százalékkal dobtak távolról a vendégek, aztán feljavult ugyan az Olaj, de tiszavirág életűnek bizonyult a felzárkózás, 64-45-ről indult a záró felvonás.

Zubcic triplájára hét pont érkezett a magyar oldalról, újra felcsillant a remény. Folyamatosan került egyre közelebb a Trabzonhoz Dragan Alekszics együttese, három és fél perccel a vége előtt tizenhárom volt közte (71-58). Már úgy tűnt, elúszott a hajó, amikor Green zsákolása után időt kért az Olaj.

A Tisza-partiak azonban nem adták fel. Ford triplája után 75-63-nál az ellenfél kért időt, egy perccel a vége előtt. Obekpa duplájára Vojvoda egy kettő plusz eggyel felelhetett volna, de kimaradt a ráadás büntetője, viszont leszedte a saját lepattanóját, és újabb duplát szerzett. Eldridge triplája lejött, Perry büntetőzhetett, csak a másodikat dobta be, Heslip hármasa is kimaradt, így hatalmas hajrával mentette kilencpontos vereségre a meccset a Szolnok, amely ezúttal felért egy győzelemmel.

Európa Kupa, selejtező, 1. forduló, visszavágó:

Trabzonspor — Szolnoki Olaj KK 77-68 (19-16, 28-13, 17-16, 13-23)
Trabzonspor: Browning 10/6, Vasiliauskas 1, Eldridge 20/9, Green 18/6, Kilicli 6. Csere: Eslik 2, Heslip 5/3, Zubcic 8/6, Secen 3/3, Obekpa 4.
Szolnok: Perry 16, Vojvoda 19/3, Ford 8/6, Milosevics 14/3, Andric 6. Csere: Polyák 1, Tóth Á. 2, Phillip 2.

Továbbjutott: a Szolnok, 176-175-ös összesítéssel

Az Olaj KK a svéd Södertälje Kings, a szombathelyi Falco KC a bolgár Balkan Botevgrad, az Egis Körmend pedig a román Steaua Bucuresti együttesével találkozik a selejtező második körében, amelynek továbbjutói a sorozat főtáblájára kerülnek.

Forrás: kosarsport.hu/MTI