Szolnoki siker a Zielona Gora ellen

Szolnok, 2017. január 11. Eilingsfeld János, a Szolnok játékosa (j) kosárra dob a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája E csoportjában a 12. fordulóban játszott Szolnoki Olaj és a lengyel Zielona Gora mérkőzésen a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2017. január 11-én. A magyar csapat 86-75-re győzött. MTI Fotó: Mészáros János

Eilingsfeld János, a Szolnok játékosa (j) dob kosárra. MTI Fotó: Mészáros János

A Szolnoki Olaj hazai pályán 11 ponttal legyőzte a lengyel Zielona Gora csapatát szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában. Az Európa Kupában a Körmend 17 ponttal legyőzte hazai pályán a Nanterre-t, az Alba Fehérvár jó hajrával öt ponttal győzött Kolozsváron.

A magyar bajnok 11 forduló után 1/10-es győzelmi mérleggel a csoport utolsó, nyolcadik helyén állt, a Zielona Gora (4/7) pedig a hetedik volt. A két gárda lengyelországi összecsapását az ellenfél nyerte novemberben 83-63-ra.

A Tisza-partiaknál a hétvégén lemondott Stojan Ivkovicot eddigi segítője, Kmézics Zorán váltotta a vezetőedzői poszton. Érkezett egy amerikai irányító is Darryl Bryant személyében, ám ő nem léphetett pályára, mivel a görög PAOK színeiben már szerepelt a BL-ben.

Nagyon jól kezdett a Szolnok, sok lepattanót szedett támadásban, illetve védekezésben egyaránt, ennek eredményeként az első szünetig 12 pontos előnyre tett szert. A második tíz perc végére viszont négy pontra felzárkózott a magára találó lengyel együttes (37-33), amely a negyedik negyedet már 55-55-ről kezdte. A folytatásban a vezetést is átvette rövid időre, mégis a szolnokiak örülhettek a végén, mert javultak támadásban, és magabiztosan győztek.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a nemrég szerződtetett horvát center, Luksa Andric volt 19 ponttal.

A Szolnok jövő kedden az éllovas török Besiktast fogadja.

Férfi kosárlabda Bajnokok Ligája, E csoport, 12. forduló:

Szolnoki Olaj – Zielona Gora 86-75 (24-12, 13-21, 18-22, 31-20)
Szolnok: Luksa Andric 19/3, N. Pavlicevic 18/12, T. Barnies 16/9, Vojvoda Dávid 5/3, Eilingsfeld 2. Csere: M. Borisov 12/3, Wittmann Krisztián 9/3, Tóth A. 5.
Zielona Gora: P. Zamojski 10/6, Gruszecki 4, Dragicevic 2, J. Vaughn 2, L. Koszarek – . Csere: J. Florence 19/6, J. Der 18, T. Kelati 9/3, A. Moore 6, A: Hrycaniuk 5.
Legtöbb lepattanó: Borisov 9, ill. Moore 5.
Legtöbb assziszt: Borisov, Pavlicevic és Vojvoda 5-5, ill. Zamojski 4.

Szolnok, 2017. január 11. Armani Moore (b), a lengyel Zielona Gora és Tóth Ádám, a Szolnok játékosa (k) a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája E csoportjában a 12. fordulóban játszott Szolnoki Olaj - Zielona Gora mérkőzésen a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2017. január 11-én. A magyar csapat 86-75-re győzött. MTI Fotó: Mészáros János

Armani Moore (b), a lengyel Zielona Gora és Tóth Ádám, a Szolnok játékosa (k) küzd a labdáért. MTI Fotó: Mészáros János

Magabiztos körmendi siker az Európa Kupában

A vasiak a második csoportszakaszban 2/1-es győzelmi mérleggel várták a folytatást, míg a francia gárda mindhárom eddigi meccsét megnyerte. A két együttes decemberi összecsapása Franciaországban a Nanterre 87-77-es sikerével zárult.

A decemberben érkezett Gasper Potocnik vezetőedző csapata már a találkozó elején magához ragadta a vezetést, majd fokozatosan növelte előnyét.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 2. csoportkör, N csoport, 4. forduló:

Egis Körmend – Nanterre 91-74 (26-19, 20-18, 22-12, 23-25)

[Customads id=646335]

Kolozsváron nyert az Alba Fehérvár

A fehérváriak a második szakasz előző három meccsét két győzelemmel és egy vereséggel hozták le, és a kolozsváriak is ugyanilyen mérleggel álltak.

Szoros volt az első két negyed, a nagyszünetre úgy került ötpontos hátrányba (48-43) az Alba Fehérvár, hogy bő egy perccel a második tíz perc vége előtt még eggyel vezetett, a hazaiak azonban két sikeres távoli dobással zárták a szakaszt.

A harmadik tíz perc után egy pont volt a kolozsváriak előnye (64-63), majd a negyedik negyed első felében többször is átvehette volna a vezetést a magyar bajnokságban éllovas fehérvári együttes, de sok volt a pontatlan dobás, így az otthon játszó csapat lépett meg hét ponttal (76-69). A hajrára viszont feljavult az Alba Fehérvár, ennek eredményeként sikerült fordítania.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 2. csoportkör, O csoport, 4. forduló:

U-BT Cluj Napoca – Alba Fehérvár 81-86 (21-21, 27-22, 16-20, 17-23)

Az EK második csoportkörében a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.