Szomorú magyar nap Barcelonában

Varga Dániel (b) és Barceloneta magyar származású játékosa, Szirányi Balázs. MTI Fotó: Kovács Anikó

Az Eger után a Szolnok is vereséget szenvedett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája hatos döntőjében, így egyik sem jutott be az elődöntőbe. A két magyar együttes egymással csatázik pénteken az ötödik helyért.

Mivel a katalán fővárosban zajló Final Six nyitómeccsén az Eger kikapott, a Szolnokra várt a feladat, hogy nyerjen, s ily módon legyen magyar szereplője az elődöntőnek is. Ehhez a házigazdák tavaly BL-győztes csapatát kellett legyűrnie a magyar kupagyőztes és újdonsült bajnok Tisza-parti alakulatnak.

A vendéglátók kezdtek jobban: emberelőnyeik közül kettőt kihasználva elhúztak 2-0-ra. A világbajnok Vámos Márton bombagóllal szépített (2-1), többre azonban nem futotta az első negyedben Cseh Sándor csapatától.

A második nyolc percben magyar egyenlítés helyett hazai gólokat láthatott a Bernat Picornell uszoda közönsége, egymás után kettőt is (4-1), míg nem a Szolnok kétszeres olimpiai és világbajnoka, a balkezes Madaras Norbert bevette a Barceloneta kapuját (4-2). A további próbálkozások viszont nem hoztak eredményt.

Mi több, barcelonai találattal indult a harmadik negyed is, mielőtt azonban nagyon kilátástalanná vált volna a helyzet, a szerb légiós Milan Aleksic lőtt nagy gólt (5-3). Csakhogy erre megint volt válasza a rendező város csapatának (6-3).

A befejező negyedben Vámos a hálóba vágta a negyedik szolnoki gólt (6-4), két és fél perc volt hátra, amikor Madaras távoli lökete is beakadt, majd ugyanő kapufás góllal egyenlített (6-6). Következhetett a büntetőpárbaj.

Az ötméteresek lövésében 4-3-mal a Barceloneta bizonyult jobbnak, így a katalán együttes jutott be a legjobb négy közé, míg a vesztes Szolnok az ötödik helyért küzdhet meg az Egerrel.

Vízilabda Bajnokok Ligája, az elődöntőbe jutásért:

CNA Barceloneta (spanyol) – Szolnoki Dózsa-Közgép 10-9 (2-1, 2-1, 2-1, 0-3 – büntetőkkel 4-3)
Gól: Minguell, Echenique, Perrone 2-2, Ubovics, Roca, Tahull, fernandez ill. Madaras, Vámos 3, Alekszics, Varga Dénes, Gocics.

Szivós Márton. MTI Fotó: Kovács Anikó

A Jug Dubrovnik – ZF-Eger mérkőzésen a vezetést a horvátok szerezték meg, majd percekkel később megduplázták az előnyt, mindkétszer kihasználva emberelőnyüket (2-0). 25 másodperccel az első szünet előtt az Eger montenegrói légiósa, Uros Cuckovic szépített szintén létszámfölényes helyzetben (2-1).

A második játékrészből három perc pergett le, amikor az Eger balkezes szerbje, Boris Vapenski egyenlített (2-2). A harmadik horvát gólra próbált, de nem tudott válaszolni a nemrég zárult hazai bajnoki idény bronzérmese, a Jug viszont értékesített egy emberelőnyt, de még közvetlenül nagyszünet előtt a világbajnok Szivós Márton szépített (4-3).

A harmadik nyolc percet egy darabig a szigorú védekezés és a kevésbé hatékony támadójáték jellemezte mindkét oldalon, nem is esett gól csak a negyed zárószakaszában, az is ötméteresből, ezzel lett 5-3 a Jug javára. Aztán Vapenski zárkóztatta közelebb az Egert (5-4), csakhogy a Dubrovnik további két gólt tett hozzá előnyéhez (7-4). A dudaszó pillanatában az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert lövése célba ért, így 7-5-ös horvát vezetésnél következhetett a befejező negyed.

Ennek elején, élve emberelőnyükkel, a horvátok 8-5-re alakították az állást. Újabb egri légiósgól következett a szerb Milos Cuk révén, majd 8-7-re módosult az eredmény a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter jóvoltából. A negyed felénél 9-7 volt „oda”, amikor Szivós húzása hibátlannak bizonyult (9-8), csakhogy emberelőnyből megint pontosak voltak a horvátok (10-8), s innen már nem volt visszaút az Eger számára.

Jug Dubrovnik (horvát) – ZF-Eger 10-8 (2-1, 2-2, 3-2, 3-3)
Gól: Vapenszki, Szivós 2-2, Cuckovics, Hosnyánszky, Milos Csuk, Biros, ill. Buslje 3, Obradovics 2, N. Janovics, Boskovics, Ivankovics, Younger, Constantin-Bicari.