Szoros meccsen vereség a csehektől Telkiben

Virág Ákos és Denis Granecny. Fotó: MLSZ

U17-es labdarúgó-válogatottunk színvonalas mérkőzésen 1-0-ás vereséget szenvedett a csehektől a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkör első mérkőzésén.
A magyar U17-es válogatott megkezdte szereplését a hazai rendezésű Eb-selejtező elitkörben, az első ellenfél a csoportba az első kalapból bekerülő cseh együttes volt. A mérkőzés kimondottan jó színvonalú első félidőt hozott, mindkét együttes a támadófutballt helyezte előtérbe.

Az első hazai helyzetre a 13. percig kellett várni, ekkor Bíró Bence kapott pontos mélységi passzt, beadása is veszélyes volt, de Kovács Dávid elől felszabadítottak a védők. A 23. percben Tajti Mátyás beadása után Bíró Bence nagy helyzetben találta magát, de nem találta jól el a labdát. A 26. percben alakították ki addigi legnagyobb lehetőségüket a csehek, Ondrej Sasinka lőtt az oldalhálóba a jobb oldalról.

A 33. percben Tajti 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, a jobb felső sarok felé tartó labdát kiütötte a cseh kapus. Egy perccel később Bíró jó passzát követően Tömösvári Bálint előtt adódott lehetőség, de a jobb alsó sarok mellé lőtt. A szünet előtti utolsó percekben a csehek is veszélyesen játszottak, egy alkalommal az utolsó pillanatban szabadítottunk fel az öt és felesünkön.

A második félidő is küzdelmes, nagy iramú játékot hozott, mindkét csapat sokat tett a vezető gól megszerzéséért. Az 53. percben Vogyicska Bálint passzával Szalai András fordult kapura, de lövésébe beleléptek a 16-oson belül. Az 56. percben Marcel Cermák játszotta tisztára magát az öt és felesünk vonalánál, a jobb oldalon, lövését bravúrral védte Demjén Patrik, három perccel később szintén Demjénnek kellett hárítania egy közeli próbálkozásnál.

Ebben a periódusban a csehek irányítottak, és a 66. percben egy védelmi megingást ki is használtak, egy jobb oldali beadás után nem tudtunk felszabadítani, Ondrej Sasinka pedig nyolc méterről a léc alá bombázott (0-1).

Egygólos hátrányban kockáztatunk kellett, a hajrára a középpályás Szalai András helyére a támadó Dragóner Filipet is behozta Belvon Attila. Mindent megtettünk az egyenlítésért, de a csehek kontrái is életveszélyesek voltak, így nem nyílhattunk ki teljesen az utolsó percekben sem. A háromperces hosszabbítás nem hozott gólt, a lefújásig maradt az 1-0, a mieink vasárnap a skótok ellen javíthatnak a felcsúti Pancho Arénában.

A csoport másik mai mérkőzésén Tatabányán Skócia 2-0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovina korosztályos csapatát.

Magyarország-Csehország 0-1 (0-0)