Szoros mérkőzést nyert Olaszországban a Szolnoki Dózsa

Eger, 2016. december 21. Dusko Pijetlovic, az olasz csapat játékosa (b), valamint Branislav Mitrovic, az Eger kapusa és, csapattársa, Hosnyánszky Norbert (j) a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjának harmadik fordulójában játszott ZF-Eger - Pro Recco mérkőzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2016. december 21-én. ZF-Eger - Pro Recco (olasz) 7-11. MTI Fotó: Komka Péter

Dusko Pijetlovics (Pro Recco) három gólt szerzett Egerben. MTI Fotó: Komka Péter

A Szolnoki Dózsa szoros mérkőzésen 10-9-re nyert szerdán az előző szezonban Eurokupa-győztes Brescia vendégeként, ezzel három forduló után veretlen a férfi vízilabda Bajnokok Ligájában. Az OSC 10-6-ra nyert szerdán a Spandau Berlin vendégeként, míg az Eger hazai pályán 11-7-re kikapott az olasz Pro Recco csapatától.

A nyitónegyedben a Szolnok védekezése kissé szedett-vedett volt, az olaszok ezt három akciógóllal büntették meg.

A második felvonásban a hazaiak két olyan gólt is szereztek, amely előtt a labda blokkoló kézen változtatott irányt. Ezt leszámítva a védekezése feljavult a magyar bajnoknak és friss kupagyőztesnek, ugyanakkor támadásban nem volt eléggé hatékony, így a nagyszünetben egy góllal vezetett a Brescia.

A harmadik negyed elején Kis révén hosszú idő után egyenlített a Szolnok, ám az olaszok fórból azonnal válaszoltak, majd egy újabb emberelőnyt követően ismét elhúztak. A magyar csapat Crousillat jóvoltából csökkentette a hátrányt, aztán Varga nagyszerű, csuklóból elengedett lövésével egyenlített. Az előny ezután egy remek ejtés eredményeként újra a hazaiakhoz került. Cseh Sándor a negyed utolsó támadását megelőzően időt kért, a figura végén pedig Prlainovic lőtte ki a jobb felső sarkot.

A zárófelvonást Varga újabb klasszisgólja nyitotta, majd Younger értékesített egy emberelőnyt. A Brescia kissé elfáradt, még azzal sem tudott élni, hogy sorozatban kapta az emberelőnyöket. A hazaiak végül húsz másodperccel a vége előtt szerezték a találkozó utolsó gólját.

Cseh Sándor együttese – amely rendezőként eleve tagja a budapesti hatos döntőnek – a január 18-i negyedik fordulóban a pont nélküli Nice csapatát fogadja.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

A csoport:

Brescia – Szolnoki Dózsa-Közgép 9-10 (3-2, 2-2, 3-4, 1-2)
Gól: Paszkovics 2, C. Presciutti, Rizzo, Muslim, Nora, N. Presciutti, Ubovics, Napolitani, ill. Prlainovic, Varga, Younger 2-2, Vámos, Mezei, Kis, Crousillat 1-1.

Magabiztos OSC-siker Berlinben

A berlini hétfői terrortámadás áldozataira emlékeztek a meccs előtt, bizony, nehéz volt függetlenítenie magát az embernek az uszodában is a történésektől. Miképpen az OSC vezetőedzője Vincze Balázs említette, fontos volt, hogy játékosai megpróbáljanak csak a vízilabdára koncentrálni. Nos, rögvest egy 3–0-s nyitó negyeddel jelezték, igyekeznek teljesíteni a feladatot. Bátori Bence lőtt be egy fórt, majd Lukas Seman, és újra Bátori villant akcióban, megoldhatatlan helyzetbe hozva ezzel a Spandau kapusát, Baksa Lászlót. Mindeközben a magyar együttes három emberhátrányos helyzetet is kivédekezett, avagy a hátsó alakzat Bisztritsányi Dáviddal az élen jól állt a lábán.

A hazai alakulat a második negyedet ugyan góllal kezdte (Dedovic jegyzett akciógólt), ám erre dupla OSC-válasz érkezett: előbb Nagy Ádám lőtt pontosan, majd Szlobodan Nikics centerezett össze egy találatot. Kézben tartotta a partit az OSC, tulajdonképpen a negyedben még Hamby szépítő találata is belefért.

Mateo Csuk góljával indult a harmadik negyed, így mínusz kettőre jött fel a Spandau (3–5), ám Nikics fórból szinte azonnal válaszolt. A 21. percben Salamon Ferenc növelte az előnyt, majd Marzouki szépített, tartotta az első menetben kiharcolt háromgólos előnyét Vincze Balázs együttese.

Restovic ugyan közelebb hozta a németeket, ám az OSC nem engedett a háromból: Nikics ismét betett egy fórt. Marzouki a Nagy Ádám ellen megítélt ötméterest értékesítette, ám Zalánki Gergő 4.42-vel a vége előtt fórból alakította 6–9-re az állást. Közel három perc fel-le úszás után Seman emberelőnyből növelte az előnyt, s alakította ki egyúttal a végeredményt.

A-csoport

Spandau 04 Berlin – A-Híd-OSC-Újbuda 6–10 (0–3, 2–2, 2–2, 2–3)
Gól: Marzouki 2, Csuk, Dedovic, Restovic, Hamby, ill. Nikics 3, Seman 2, Bátori 2, Nagy Á., Salamon, Zalánki.

Három negyedig tartotta magát az Eger

A hevesi együttes kicsit megszeppenve kezdett a világsztárokkal teletűzdelt ellenféllel szemben, ezt két góllal ki is használta a sorozat nyolcszoros bajnoka. A magyar csapat azonban visszajött a mérkőzésbe, két remek szabaddobással egyenlített.

A második felvonásban a kapuban parádézó Mitrovic tartotta életben az egri reményeket, a harmadik negyedet ugyanakkor két gyors találattal kezdte az olasz csapat. Ezzel jelentős előnyre tett szert, de a szünetig némileg közelebb zárkózott az Eger, amely a zárófelvonásban minden erejét mozgósítva próbált tapadni riválisára. A Pro Recco azonban rendkívül rutinosan a legfontosabb pillanatokban rázta meg magát és húzott el, így összességében magabiztosan győzött.

Dabrowski Norbert együttese a január 18-i negyedik fordulóban a Hannovert fogadja.

B csoport:

ZF-Eger – Pro Recco 7–11 (2–2, 0–0, 2–3, 3–6)
Gól: Milos Csuk 2, Bedő 2, Erdélyi 2, Vapenszki, ill. Pijetlovics 3, Filipovics 2, Molina 2, Mandics, Sukno, Figari, Fondelli.

Eger, 2016. december 21. Erdélyi Balázs, az Eger (b) és Filip Filipovic, az olasz csapat játékosa (j) a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjának harmadik fordulójában játszott ZF-Eger - Pro Recco mérkőzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2016. december 21-én. MTI Fotó: Komka Péter

Erdélyi Balázs, az Eger (b) és Filip Filipovic, az olasz csapat játékosa az egri Bitskey Aladár. MTI Fotó: Komka Péter

Forrás: MTI/waterpolo.hu