Szucsánszki Zita volt a főszereplő a Népligetben, a Fradi büntetőkkel nyert a Győr ellen

szucsanszkiA Ferencváros került előnybe a női kézilabda NB I döntőjében: a fővárosi csapat a csütörtöki első mérkőzésen 31-31 után büntetőkkel verte a címvédő Győrt.

Óriási mérkőzést vívott egymás ellen a két csapat. Az extra teljesítményt nyújtó Szucsánszki Zita két másodperccel a vége előtt a jobb felső sarokba vágta a labdát. Az egyenlítő találattal a Ferencváros kiharcolta a büntetőpárbajt. Az első öt párban senki nem hibázott, ám a folytatásban az első duplázó a győri Korsós Dorina lövését hárította a Fradi cserekapusa Szikora. Slusszpoén volt, hogy a mindent eldöntő hétméterest Szucsánszki Zita lőtte be a Győri Audi ETO KC kapujában, aki a a mérkőzés után a közmédiának úgy nyilatkozott, hogy a Ferencváros ezt a mérkőzést szívvel, lélekkel és hittel nyerte meg a győri sztárcsapat ellen.

A rendes játékidő 31-31-es döntetlennel ért véget

A fővárosi találkozón eleinte a Ferencváros vezetett, többször is meglépett egy-két góllal, közben az alapszakaszgyőztes győriek 2-2-nél, majd 5-5-nél egyenlítettek. Először a 12. percben, Bognár-Bódi gólja után volt az előny a vendégeknél.

Továbbra is kemény csata zajlott a pályán, felváltva vezettek a csapatok. Egygólos hátrányban, 8-9-es állásnál Elek Gábor kért időt, és láthatóan megértették üzenetét a játékosai, mert négy gólt lőttek úgy, hogy közben egyet sem kaptak (12-9). A 23. percben Ambros Martinnak kellett volna rendeznie a sorokat, de ő nem járt sikerrel. Továbbra is az FTC maradt lendületben, a győri akciók nem zárultak góllal, és az is nehezítette a vendégek dolgát, hogy a 27. percben kettős emberhátrányban kellett játszaniuk. Masszívan védekezett a Ferencváros, elöl pedig Pena, illetve az átlövésekből rendre eredményes Szucsánszki remekelt.

A szünetben négy gól volt a ferencvárosiak előnye (16-12), a fordulás után azonban határozottabb játékkal kezdett a Győr, ennek következtében a 26. percre ledolgozta hátrányát (17-17).

A folytatásban sokáig együtt haladt a két csapat, az egyik oldalon Szucsánszki és Pena, a másikon elsősorban Szeny ontotta a gólokat.

A 49. percben, 24-23-as ferencvárosi vezetésnél Ambros Martin időt kért, majd csapata sorozatban háromszor volt eredményes (24-26). Ekkor Elek Gábor próbálta felrázni játékosait. Kicsivel később Lökét kellett ápolni, majd a norvég le is vonult a pályáról.

Az FTC nem tudott egyenlíteni, Pena 26-27-nél ziccert hibázott, a következő támadásból pedig növelte előnyét a Győr.

A hajrában Szucsánszki 13. góljával csökkent a fővárosiak hátránya, azután Pena mégis egyenlített (29-29).

A végén a győriektől Kovacsics kétszer átlövésből talált a  kapuba, közben a fővárosi csapatból Kovacsicz lőtt szélről gólt, míg az utolsó találat Szucsánszkié volt, aki két másodperccel a vége előtt vette be Lunde kapuját (31-31).

Következtek a büntetők: öt párban senki nem hibázott, aztán a hatodikban Korsós kihagyta a sajátját, Szucsánszki viszont belőtte az övét, ezzel a Ferencváros nyerte az első mérkőzést.

Döntő, 1. mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 37-36 (16-12, 31-31) – büntetőkkel
Gól: Szucsánszki 16(4), Pena 10(4), Szamoránsky 4, Kovacsicz 2, Tomori 2(1), Vérten 2(1), Háfra 1(1), ill. Szeny 10(2), Kovacsics 8(1), Bognár-Bódi 4, Korsós 4(3), Löke 4(1), Aguilar 3, Boczkó-Hornyák 2, Knedlikova 1(1.)

Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 13/11, ill. 12/8.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc második mérkőzése jövő csütörtökön lesz Győrben. Az esetleges harmadik összecsapás rá két nappal következik, ugyancsak Győrben.

A címvédő Győrnek – amely sorozatban nyolcadszor lehet bajnok -, valamint kihívójának, az FTC-nek is 11-11 bajnoki aranyérme van, így amelyikük a mostani döntőt megnyeri, az örökrangsorban egyedüliként lesz második a 15 sikerrel büszkélkedő Vasas mögött.

A további menetrend:
2. mérkőzés: 2015. május 14. 18:00 Győri Audi ETO-FTC Rail Cargo Hungaria
3. mérkőzés (ha szükséges): 2015. május 16. 16:00 Győri Audi ETO-FTC Rail Cargo Hungaria

A ferenvárosi Nerea Pena (j) és a győri kapus, Kari Grimsbo. MTI Fotó: Kovács Anikó