Szűken nyert a listavezető MTK Budapest

A listavezető MTK egygólos győzelmet aratott a vendég Budaörs csapata ellen vasárnap a labdarúgó NB II 26. fordulójában.

Palincsár Martin és Kulcsár Tamás. Fotó: Hegedüs Gábor/mtk.hu

Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban Torghelle Sándor az 5. percben összerúgott az egyik budaörsi védővel, és nem tudta folytatni a játékot.

A társai azonban nem sokáig keseregtek, hiszen a 8. percben megszerezték a vezetést: Vass Patrik szögletét Gengeliczki Gergő bólintotta szép mozdulattal a hosszú sarokba (1-0). Húsz perccel később ismét Vass Patrik adott be sarokrúgást, a labda Talabér kísérletét követően Korozmán Ervin elé pattant, aki szemfülesen lőtt a kapuba (2-0).

A 29. percben Korozmán ment el a szélen, pontosan centerezett a Torghellét váltó Kulcsár Tamás elé, aki higgadtan passzolt Kemenes kapujába (3-0).

A 36. percben Lengyel Béla tudott szépíteni: a bal oldalon vezetett támadást a vendégegyüttes, Fadgyas kiütött labdájára pedig a budaörsi támadó reagált a leggyorsabban (3-1).

A 67. percben Sajbán húzott el a szélen, majd centerezett Fodor Dánielhez, aki nem hibázott (3-2).

A hajrára rendlívül nyílttá vált a találkozó, ugyanis a Budaörs becsülettel jött előre az egyenlítésért, így rengeteg területe maradt az MTK-nak. Vass Patrik és Kulcsár többször is betalálhatott volna, de a befejezések rendre pontatlanok voltak.

Feczkó Tamás, az MTK vezetőedzője: „A győzelemmel elégedett vagyok, hiszen rengeteg játékost kellett nélkülöznünk. Külön öröm, hogy Szabó Dominik és Nagy Barnabás személyében két újabb fiatal mutatkozhatott be a nagycsapatban.”

Merkantil Bank NB II, 26. forduló:

MTK Budapest-Budaörs 3-2 (3-1)
Gól: Gengeliczki Gergő (8.), Korozmán Ervin (27.), Kulcsár Tamás (29.), ill. Lengyel Béla (36.), Fodor Dániel Zoltán (67.)

Kisvárda-Cegléd 3-1 (2-0)
Gól: Izing Martin (8.), Brana Ilic (46., 77.), ill. Damásdi Alex (88.)

ZTE FC-Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (0-0)
Gól: Jelena Richárd (82.)

ETO FC Győr-Vác FC 1-1 (1-0)
Gól: Szánthó Regő (6.), ill. Balajti Ádám (54.)

BFC Siófok-Csákvár 1-2 (1-2)
Gól: Petneházi Márk (24.), ill. Tar Zsolt (5.), Sándor György (11.)

Szeged 2011-Nyíregyháza Spartacus 1-2 (1-0)
Gól: Zádori Krisztián (32.), ill. gajdos Zsolt (51.), Rubus Tamás (81.)

Soproni VSE-Budafok 0-3 (0-0)
Gól: Pölöskei Péter (52., 88.), Kercsó Bence István (56.)

Mosonmagyaróvár-Szolnoki MÁV FC 0-1 (0-0)
Gól: Tóth László (66.)

Soroksár-Gyirmót 1-2 (1-2)
Gól: Huszák Tamás (45.), ill. Horváth Roland (4.), Sandal Dominik (28.)

Kazincbarcika-Dorog 0-0

Az élcsoport állása: 1. MTK Budapest 64 pont/25 mérkőzés, 2. Kisvárda 50/24, 3. Békéscsaba 40/25

Forrás: mtk.hu/MLSZ