Szvitolina legyőzte a világelsőt

Alizé Cornet már döntős Brisbane-ben

Az egymillió dollár összdíjazású brisbane-i tenisztorna negyeddöntőjében az első és a második helyen kiemelt játékos is kiesett.

A világelső Angelique Kerber már a szabadkártyás Ashleigh Barty ellen is három játszmás mérkőzésre kényszerült, majd az ukrán Jelena Szvitolina ellen elbukta a döntő szettet. Az alsó ágon Alizé Cornet folytatta remek sorozatát és a negyeddöntőben két játszmában győzte le a második helyen kiemelt Dominika Cibulkovát. Sőt, Cornet már bejutott a fináléba, hiszen az elődöntőben 4:1-es állásnál Garbine Muguruza sérölés miatt feladta a mérkőzést.

A másik elődöntőben Karolina Pliskova lesz Szvitolina ellenfele, a cseh teniszezőnő korábban négyszer legyőzte már ukrán ellenfelét.

Katerina Siniaková számára valódi tündérmese a sencseni tenisztorna. A  20 éves cseh játékos a torna során Simona Halepet is elbúcsúztatta, most pedig ugyanezt tette a harmadik helyen kiemelt Konta Johannával.

Pedig az első szett után semmi sem utalt arra, hogy Siniaková fog döntőzni, mivel Konta 6:1-re hozta ezt a játszmát. A  másodikban viszont Siniaková 1:1-nél lebrékelte ellenfelét, kiharcolva a döntő szett lehetőségét. A  záró szettben egyik játékos sem szervált túl jól, Siniaková elvette háromszor is Konta adogatását, így ő készülhet a harmadik WTA-döntőjére.

A  cseh játékos ellenfele a nyolcadik helyen kiemelt Alison Riske lesz, aki könnyebb meccsen van túl, hiszen két játszmában győzte le az olasz Camilla Giorgit. Az egy WTA-tornagyőzelemnél járó amerikai tavaly is döntőzött Sencsenben, ám akkor kikapott attól az Agnieszka Radwanskától, akit a mostani negyeddöntőben legyőzött.

Siniakova és Riske korábban mindössze egyszer játszott egymás ellen, tavaly a tokiói torna negyeddöntőjében a cseh lány nyert 6:2, 6:4 arányban. A döntő végeredményétől függően Siniakova óriási előrelépést könyvelhet majd el a hétfőn frissülő WTA-világranglistán.

Aucklandben minden a feje tetejére állt, az amerikai Lauren Davis két kiemelt legyőzése után az elődöntőben szetthátrányból fordított Jelena Ostapenko ellen, aki végül sérülés miatt feladta a mérkőzést. Az alsó ágon Ana Konjuh ellen a negyeddöntőben adta fel a mérkőzést Naomi Osaka, majd a horvát lány a legjobb négy között három játszmában győzte le a német Julia Görgest. A horvát teniszezőnő 2015-ben mindössze 17 évesen nyert WTA-tornát Nottinghamben, a fináléban a román Monica Niculescut győzte le. Konjuh és Davis három évvel ezelőtt szintén Aicklandben játszott egymás ellen, akkor az amerikai lány 2:6, 6:2, 6:2 arányban nyert.

WTA, Brisbane International
presented by Suncorp. Összdíjazás: egymillió dollár.

Negyeddöntő:

Jelina Szvitolina (ukrán, 6.) – Angelique Kerber (német, 1.) 6:4, 3:6, 6:3
Karolina Pliskova (cseh, 3.) – Roberta Vinci (olasz, 8.) 3:6, 6:2, 6:2
Garbine Muguruza (spanyol, 4.) – Szvetlana Kuznyecova (orosz, 5.) 7:5, 6:4
Alizé Cornet (francia) – Dominika Cibulkova (szlovák, 2.) 6:3, 7:5

Elődöntő:

Jelina Szvitolina (ukrán, 6.) – Karolina Pliskova (cseh, 3.)
Alizé Cornet (francia) – Garbine Muguruza (spanyol, 4.) 4:1-es állásnál Muguruza sérülés miatt feladta.

Jelena Ostapenko (lett, 7.) – Madison Brengle (amerikai) 7:5, 6:3
Lauren Davis (amerikai) – Barbora Strycova (cseh, 4.) 6:1, 7:6(4)
Julia Görges (német) – Caroline Wozniacki (dán, 3.) 1:6, 6:3, 6:4
Ana Konjuh (horvát, 8.) – Naomi Osaka (japán) 2:0-ás állásnál Osaka feladta.

Elődöntő:

Lauren Davis (amerikai) – Jelena Ostapenko (lett, 7.) 4:6, 6:4, 4:1-es állásnál Ostapenko sérülés miatt feladta.
Ana Konjuh (horvát, 8.) – Julia Görges (német) 6:3, 4:6, 6:3

Forrás: Digisport