Takács Tamara tökéletes taktikája

Fotó: Kiss József

Mindhárom szombat délutáni döntőben az a versenyző, illetve egység nyert a kajak-kenusok Szolnokon zajló világbajnoki válogatóján, aki, illetve amely a három héttel ezelőtti, szegedi első fordulóban, ezekben a számokban tehát eldőlt a verseny.

Női kajak egyesben, 1000 méteren óriási rajt után nagyon gyorsan lemaradt az első válogatót megnyerő Takács Tamara, mint kiderült, nem véletlenül. Az ötös pályán rajtoló vasasos versenyző mellett ugyanis a négyesen Fazekas-Zur Krisztina, a hatos pályán pedig Bodonyi Dóra nagyon bekezdett. Mögöttük három hajóval lemaradva Takács Tamara ideális bölcsővízen ülve töltötte a táv első 600-700 méterét, aztán állva hagyta az elől haladókat és közel három másodperccel győzött Fazekas-Zur Krisztina előtt, Bodonyi Dóra pedig bronzérmet szerzett.

“Már a sorsolásnál eldöntöttem, hogy ezt a taktikát választom. Fejben kicsit nehéz elviselni, amikor az ember három hajó hátrányból nézi a mezőny hátát, de mentálisan nagyon összeszedett voltam, azért sikerült. Ez a szám a legkévésbé fontos nekem az 500 méterek mellett, de még nem tudom hogy alakul a világbajnoki program, ha a verseny legvégén lesz az ezer egyes, akkor szeretnék ezen a távon is rajthoz állni” – mondta a célba érve Takács Tamara.

Férfi K-2 500 méteres számába egyre jobban beleerősödik a Nádas Bence, Tótka Sándor duó. A nagy hátszélben eleve jól kezdtek és tulajdonképpen simán tartották a hátuk mögött az egész mezőnyt, annak ellenére, hogy az első válogatón csak ötödik helyet szerző Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó óriásit hajrázott. Nádas Bencéék végül fél másodperccel nyertek, a harmadik helyre pedig egy külön-külön rutinos, de együtt újonc egység, Dombi Rudolf és Molnár Péter futott be.

“Azért nem volt sima a győzelmünk, mert engem nagyon hátráltatott a nagy oldalszél. Kihoztuk magunkból a legjobbat, de tudjuk, hogy mi ennél többre vagyunk képesek. Nagyon várjuk az Európa-bajnokságot és a világbajnokságot is, valamint reméljük, hogy a vb-négyesbe is bekerülünk ezzel az eredménnyel.”

A női kenu párosok 500 méteres számában Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső elsősorban nem az egyébként nem túl népes mezőnnyel, hanem az órával és az időjárással vívott nagy csatát. Sikerült 2 perc alatt tartaniuk ezt az 500 métert is, mögöttük Bónyai Regina és Kisbán Zsófia közel öt másodperccel lemaradva második lett, Lakatos Zsanett és Kaszás Klaudia Kata pedig harmadikként érkezett.

Korisánszky Dávid és Mike Róbert nagy csatát vívott az első, szegedi fordulóban harmadik Vasbányai Henrik, Kiss Tamás kettőssel, és 19 századmásodperccel bizonyult gyorsabbnak riválisánál.

Takács Tamara és Vad Ninetta ezzel szemben magabiztos győzelmet aratott. Vasárnap női K-2 1000 méteren is a Takács, Vad duó győzött. Ebben a versenyben is az első válogatót megnyerő egység, ez esetben Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika lett a második.

Az első válogatón a páros mellett mindkét egyes számot megnyerő Takács Tamarának 500-on most meg kellett elégednie a harmadik hellyel, ezúttal a korábban 1000 méteren világbajnok Medveczky Erika, valamint a négyesben kétszeres olimpiai bajnok Fazekas-Zur Krisztina is megelőzte.

Az 1000 méteren aratott pénteki sikerét követően a kenus Kiss Tamás vasárnap 500 méteren is a leggyorsabb volt. Az olimpiai bronzérmes csepeli versenyző mögött a három héttel ezelőtti, szegedi első fordulóban győztes Fekete Ádám érkezett be a második helyen, míg a harmadik Bodonyi András lett.