Tarnai László és Nagy Ivett az első 5i50 Budapest bajnoka

Tarnai László a célban. Fotó:  ironmanbudapest.hu

Tarnai László a célban. Fotó: ironmanbudapest.hu

Az egri Tarnai László és az Ausztriában élő Nagy Ivett győzelmével ért véget az első 5i50 Budapest, így ők lettek a Magyar Triatlon Szövetség idei rövid távú országos bajnokai. Először rendeztek Magyarországon 5i50 triatlonversenyt, amelyen 563 fős nemzetközi mezőny állt rajthoz.

Az 5i50 az IRONMAN márkához tartozó versenysorozat, ebben az évben négy európai helyszínen került sor ilyen olimpiai távú (1,5 kilométer úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométer futás) viadalra. Ragyogó napsütésben, kellemes, sportolásra igazán alkalmas időben rajtolt el a mezőny, a tekintélyes létszámra tekintettel több hullámban.

Az úszás az egri Dr. Bátorfi-Agria KTK színeiben szereplő Stefán Márknak ment a legjobban, csaknem fél perces előnnyel érkezett a depóba, hogy megkezdje a 40 kilométeres kerékpározást. A bringás pályát a budai alsó rakparton jelölték ki a szervezők, a Kopaszi-gát és az Óbudai sziget között kétszer kellett megtenni a távot. Az aszfalton már átrendeződtek az erőviszonyok, Stefán Márk klubtársa, Molnár Gergő ugrott az élre, s olyan jól tekert, hogy több mint két perces előnnyel fejezte be ezt a versenyszámot.

„Az úszáson egy picit melegem volt a neoprénben, de nem volt kérdés, hogy ebben kell úsznom, hiszen ezerötszáz méteren legalább fél perccel jobb időt lehet ebben elérni – mondta a célban az első 5i50 Budapest bajnoka Tarnai László. – Egy srác ugyan eléggé elúszott tőlünk, de egy kisebb bolyban az élmezőnyben értem be, és negyedikként kezdtem a kerékpározást. A bringa már nem ment olyan jól, ha azt vesszük, hogy több mint két és fél perces hátrányt kaptam. Csakhogy az 5i50-en nem lehetett bolyozni, így pedig a kerékpár nagyobb hangsúlyt kapott, sokkal többet ki is vesz az emberből, mint azt más versenyeken megszoktuk. Másodikként szálltam le a kerékpárról, de még maradt annyi erőm, hogy a futáson javítsak. Volt egy kis mentális mélypontom is közben, úgy emlékeztem, hogy két körös a futás, már szaladtam volna a célegyenes felé, amikor jelezték, hogy még mennem kell egyet. Szerencsére ezen sikerült gyorsan átlendülnöm…”

Nagy Ivett. Fotó: ironmanbudapest.hu

A nőknél meglepetés győzelem született, a Veszprémi TE színeit képviselő, de három éve Ausztriában élő Nagy Ivett lett az első, méghozzá nagy fölénnyel.

„Az úszás sajnos nem indult jól, lecsúszott az úszószemüvegem, de menni kellett tovább. A kerékpártól egy kicsit tartottam, sokkal rosszabb útburkolatra számítottam, de egész jó volt. A futás meg nagyon jól sikerült. Tavaly még a sprinttávon versenyeztem, az idén kezdtem az olimpiai távval foglalkozni” – mondta mosolyogva a 28 esztendős magyar bajnoknő. Az összetett második legjobbja Mester Dóra lett, a harmadik helyet pedig az osztrák Sabine Greipel szerezte meg.